Як побудувати будинок: рекомендації від а до я.

Ви хочете побудувати заміський будинок. Це вельми фінансово витратне заняття. Але вам так набридла міська метушня, хочеться частіше бувати на свіжому повітрі, повозитися на грядках і побалувати діточок свіжою полуницею, з гордістю запросити своїх друзів на відпочинок, що ви все-таки зважилися. Постарайтеся правильно оцінити свої сили і наявність фінансових засобів, щоб згодом не загрузнути в боргах і, гірше того, не кинути будівництво на якомусь етапі. Недобудовані будинки - це дуже сумне видовище.
Інструкція
1
Припустимо, що ви власник земельної ділянки, на якій плануєте проводити будівництво. Спочатку продумайте, чи дозволить рельєф ділянки впоратися своїми силами або необхідно запросити фахівця для оцінки ситуації. Також продумайте, яким чином будуть доставлятися будівельні матеріали. Все залежить від стану під'їзних шляхів або взагалі від їх наявності.
2
Наступний етап будівництва - вибір проекту будинку. Ви можете придбати сподобався вам готовий типовий проект, а можете виконати його самостійно. Але для цього ви повинні мати відповідну освіту або володіти спеціальними знаннями. Також ви можете замовити проект будинку за індивідуальним вимогам у проектній організації або скористатися послугами підрядника, якому ви замовляєте будівництво: можливо, він запропонує проект безкоштовно.
3
Далі займіться фундаментом. Якщо ви володієте необхідними знаннями, ви зможете самі вибрати тип фундаменту і контролювати процес його укладання (одному вам в будь-якому випадку не впоратися). Або знову-таки довіртеся фахівця, який розрахує для вас вартість фундаменту.
4
Вибрати тип будинку зможете тільки ви самі. Враховуючи мету, для якої проводиться будівництво, фінансові та часові витрати, ви повинні вибрати, з чого буде зроблений ваш будинок: з бруса, колод, цегли, газобетону, а може, це буде каркасна будова.
5
Ви не зможете вважати будівництво закінченим, якщо до дому не підведені інженерні комунікації. Звичайно, підводити газ повинні тільки фахівці, а от систему каналізації можна побудувати самому. З електрифікацією, швидше за все, теж не буде проблем, тому що підключення можна легко провести, маючи необхідні дозвільні документи.
Корисна порада
Всі етапи будівництва повинні закріплюватися документально. Легко, звичайно, не буде, але головне - це ваше бажання і наполегливість у досягненні поставленої мети