Як зшити плаття в стилі ампір.

Ампір - стиль в архітектурі, образотворчому і декоративно-прикладному мистецтві, що виник у Франції в першій третині 19 століття. Стиль характеризується урочистістю, строгими формами, багатством використовуваних матеріалів. Дивним чином офіційність і холодність стилю ампір, в мистецтві кутюр'є з'єдналася з романтичною ідеєю повернення до природного простоті. Так з'явилося плаття в стилі ампір - версія давньогрецької туніки без рукавів, перехопленої під грудьми тасьмою.
Вам знадобиться
  • - тканина за вашим вибором: крепдешин, тафта, джерсі;
  • - еластична стрічка;
  • - стрічка для прикраси.
Інструкція
1
Зробіть необхідні заміри. Виміряйте обхват грудей, відстань від початку шиї до точки під грудьми, де буде закінчуватися ліф, відстань від цієї точки до тієї, де буде закінчуватися плаття: до колін, до середини ікри або до щиколотки.
2
Виберіть матеріал. До цього фасону підійде практично будь-яка тканина: летить і м'яка хороша для літнього плаття, шовк і тафта - для офіційного наряду, джерсі - для повсякденного варіанту. Візьміть тканину-стрейч, якщо плануєте плаття з щільно облягає ліфом.
3
Зробіть викрійку. Накресліть прямокутник із шириною, рівній охопленням під грудьми плюс 10 см і довжиною, що відповідає довжині ліфа. Накресліть прямокутник основного полотнища шириною, відповідної подвоєною ширині охоплення під грудьми і довжиною, виміряної для основного полотнища.
4
Виріжте прямокутники для ліфа і основного полотнища з обраної тканини. Не забувайте додавати припуски на шви. Підробити нижній край основного полотнища, верхній край прісборьте до ширини ліфа (охоплення грудей плюс 10 см), зшийте ліф і низ сукні, обробіть шов.
5
Складіть полотнище сукні уздовж навпіл, відміряйте виріз ліфа, наприклад, V-подібний, бажаної глибини і ширини. Виріжте трикутник декольте. Потім відріжте невелику кількість тканини з протилежного краю ліфа (верх спинки сукні) так, щоб посередині глибина відрізу становила 2 см і плавно сходила на «ні» до бретельки сукні. Вирізаючи декольте, не забудьте залишити 1.5 см на обробку зрізів.
6
Пришийте еластичну стрічку з вивороту по шву, що з'єднує ліф і нижнє полотнище. Обробіть зрізи декольте і верху спинки. Складіть сукню уздовж навпіл виворітного стороною назовні і зшийте поздовжній шов по спинці сукні, обробіть шов.
7
Прикрасьте плаття атласною або будь-який інший стрічкою, яка більше підійде до обраної тканини. Просто зав'яжіть стрічку бантом, або складіть і застрочити бантик, а стрічку прикріпіть декількома стібками до плаття.