Як відрізнити півня від курки. Як визначити півень чи курка.

Якщо ви збираєтеся займатися розведенням курей, то знаєте, що необхідно дотримуватися правильне співвідношення статей. На одного півника в курнику може припадає близько 8 -12 курочок, але ніяк не більше. Саме тому вкрай важливо діагностувати стать птиці вже з перших днів після вилуплення. Але як же правильно це зробити, адже курчата всі однакові?
Вам знадобиться
  • яскрава лампа
Інструкція
1
Зверніть увагу на зовнішній вигляд птахів. У курей дуже добре проявляється статевий диморфізм. Самці відрізняються від самок великою вагою і розмірами, а також вираженими вторинними статевими ознаками. У півнів великий, розвинений гребінь, довгі загнуті і більш барвисті хвостові пір'їни і виразні восковица і сережки. У півнів деяких порід на ногах помітні великі шпори. Але все це проявляється вже в статевозрілому віці. Якщо ж ви хочете визначити стать вашої птиці в зовсім ще юному віці, запасіться терпінням і тренуйте спостережливість.
2
Придивіться до оперення ваших курчат. Якщо ви розводите курей кольорових порід, їх можна відрізнити за статевою ознакою вже через добу після вилуплення. Для самок порід род-айленд і нью-гемпшир характерні чорні смуги на голові або темні цятки біля її основи. Якщо ж курча не наділений ніякими плямами або смужками - перед вами майбутній півник. Також зверніть увагу на забарвлення опахала крил. У самок воно червоне з білим кінчиком. А ось у самців на середині крила біла пляма. Подивіться на швидкість оперення: можна помітити деяку різницю між півнями і курочками. Петушки оперяються трохи повільніше.
3
Спробуйте розгледіти у малюків статевий горбок. Якщо кури вам дісталися не кольорові або ж ви не дуже сильні в діагностиці плям за формою і кольором, є ще один спосіб визначення статі у птахів в ранньому віці. Вже через 15 годин після вилуплення можна визначати стать методом виявлення статевого горбка. Візьміть курчати в руки і уважно огляньте область клоаки. У самців на цьому місці є характерний статевий горбок, у самочок ж його немає і складка клоаки без опуклостей.
Зверніть увагу
Якщо ви розводите смугастих курей породи плімутрок, в добовому віці можна провести діагностику статі за характерними плямам на голові курчат. У курей на чорному пусі голови чітко видно контрастне біла пляма неясною форми. У півників таке плямочка теж є, але воно більш округле і менш чітко виражене.
Корисна порада
Іноді можна виявити курочок і півників з поведінки. Самці, як правило, більш агресивні, частіше б'ються і проявляють більше занепокоєння. Самочки навпаки намагаються не вступати в конфлікти і поводяться тихо.