Як визначити хворобу печінки. визначення захворювання печінки.

Основним призначенням печінки є очищення організму від шлаків. Порушення цієї функції веде до інтоксикації, що заважає нормальному згортанню крові, і збільшує проникність судин, а це призводить до набряку головного мозку.
Інструкція
1
Найвідомішим симптомом хвороби печінки є жовтий колір шкіри, так звана, жовтяниця, при якій жовтої стає не тільки шкіра, але і внутрішні органи людини. При таких захворюваннях, як інфекційний і токсичний гепатит або дистрофія, відбувається ураження печінкової паренхіми, через що печінковими клітинами втрачається здатність виділяти білірубін. В результаті жовч надходить у кров через лімфатичні протоки. Тканини забарвлюються, і починається жовтяниця.
2
Іншим відомим симптомом захворювання є світлий глинистий колір стільця. Він з'являється через відсутність жовчі в кишечнику. Наявність її сприяє посиленню перистальтики, а оскільки жовчі там немає, одним з таких симптомів хвороби печінки є запор, а також гнильний запах випорожнень.
3
Циркулюючи по крові, жовч отруює весь організм. Хворі відчувають занепад сил, у них з'являються головні болі, настрій псується. При довготривалій жовтяниці, внаслідок того, що жовч подразнює нервові закінчення, з'являється сильний свербіж. Крім цього, сеча стає темно-бурого кольору, а її піна - жовтого, так як жовч виділяється з організму сечею. Потрапляючи на білизну, сеча залишає плями зеленувато-жовтого кольору.
4
Симптомом розвитку цирозу печінки є поява асциту або водянки живота, коли атрофується печінкова тканина, а сполучна тканина розростається і ущільнюється. При цьому в інших частинах тіла набряки не з'являються.
5
Болі в правому підребер'ї і відчуття тяжкості сигналізують про неполадки в печінці, це може бути запалення внутрішніх органів. При пальпації хворий відчуває хворобливість.
6
Неврастенія часто є проявом інтоксикації організму. Причому буває два варіанти прояви цього синдрому. Одні хворі стають дратівливими, проявляючи агресію в поведінці, а інші швидко втомлюються, стають недовірливими і образливими. У тих і інших порушується сон, підвищується тиск, з'являється запаморочення, серцебиття і розлад статевої сфери.
7
При захворюванні печінки може виникати геморагічний діатез. Проявляється він у кровотечах і різних висипаннях на шкірі. Відбувається це через зниження згортання крові, так як порушується утворення протромбіну і фібриногену. Внаслідок цього також пошкоджуються стінки капілярних судин, через що можуть періодично виникати кровотечі з носа.
8
Залежно від виду захворювання печінки можуть спостерігатися такі симптоми: нудота, блювання (іноді з кров'ю), запори або, навпаки, проноси, часті сечовипускання, запаморочення, слабкість, відсутність апетиту, різкі перепади температури тіла (від 39- 40оС до нормальної температури) протягом декількох годин.
Печінка - це основний орган, який пропускає через себе всі отрути і токсини, так чи інакше потрапляють в організм. Крім цього виконує одну з провідних ролей в травній системі, в загальному обміні речовин і регуляції білків, жирів, вуглеводів і амінокислот. Печінка бере на себе всю атаку шкідливих речовин, обробляє всі необхідні поживні речовини жовчю і подає їх в чистому вигляді в кишечник.
Вам знадобиться
  • - звернутися до лікаря;
  • - пройти необхідні обстеження.
Інструкція
1
Про захворювання цього органу можна судити за непрямими ознаками, так як в структурі печінки немає нервових закінчень і з цієї причини хворіти вона не може.
2
Болі можуть з'являтися тільки на останній стадії раку або цирозу, коли всі функції печінки вже не можуть виконувати свою роботу. І то поява болю говорить лише про те, що метастази вразили сусідні органи. Також біль може свідчити, що в жовчному міхурі камені або болить підшлункова залоза, але не печінка, оскільки при попаданні в організм великої кількості шкідливих речовин печінку терпить і мовчить.
3
Про хвороби печінки ви можете судити по сірому або жовтуватому кольору обличчя, іноді особа набуває дуже бліде забарвлення. Шкіра всього тіла може бути дуже сухий або дуже жирною. Також часто присутня алергія, волосся рідшають і посилено випадають, з'являються пігментні плями, присутній жовтий відтінок білків очей, шаруються нігті, мучать простудні та вірусні захворювання. Можуть набрякати ноги, живіт стає великим через великої кількості води в черевній порожнині, присутній безсоння, дратівливість, прищі, мова покривається білим, жовтим або сірим нальотом. Дуже часто порушується травлення, з'являються хронічні запори або хронічна діарея, печія, турбує важкість у правому підребер'ї, переповненість шлунково-кишкового тракту, гіркота в роті.
4
Якщо у вас присутні хоча б два з перерахованих вище симптомів, зверніться до терапевта і отримаєте направлення до лікаря гепатолога-гастроентеролога. Залежно від скарг пацієнта, лікар призначить одне із видів обстеження: УЗД черевної порожнини, комп'ютерну томографію печінки, сцинтиграфію, зондування або біопсію. Найбільш достовірний результат стану печінки дає тільки біопсія. На підставі даного обстеження вдається поставити точний діагноз і призначити адекватну терапію. Біопсія робиться в умовах стаціонару досвідченими фахівцями під місцевим знеболенням методом проколу та вилучення матеріалу з печінки.
5
Будь-які захворювання печінки ведуть до нездатності органу виконувати свою головну роль, захист всіх органів від шлаків, токсинів і канцерогенів. Як наслідок цього може розвинутися цукровий діабет, ожиріння, панкреатит, серцево-судинні захворювання, жовчнокам'яна хвороба, важка форма алергії і т.д.
6
Для успішного одужання, крім призначеного основного лікування, дотримуйтесь дієти, відмовтеся від смажених, гострих страв, від алкогольних напоїв. Всю їжу готуйте на пару. Харчуйтеся дрібно і часто.