Як спланувати грядки.

Використання грамотно оформлених грядок має ряд переваг перед висаджуванням овочів на відкритих просторах. Щоб обробляти тільки задіяну у вирощуванні культур територію, необхідно спланувати і розмістити грядки: вони не повинні страждати від посухи і застою вологи, перекривати доступ сонячним променям, одночасно забезпечуючи городникам багатий врожай і пишну зелень.
Інструкція
1
Визначте площу родючого грунту на ділянці. Сформулюйте для себе чіткі уявлення про кількість бажаного врожаю.
2
Уважно вивчіть освітленість ділянки, адже практично всім плодовим культурам необхідний тривалий світловий день. Тіньові зони використовуйте для посадки деяких видів салату і коренеплодів, а під цибуля, томати, капусту заплануйте грядки на яскравому сонці.
3
Якщо ви хочете встановити на ділянці парник або теплицю, заздалегідь відзначте це у своєму плані. Найкраще орієнтувати каркас із заходу на схід, щоб поверхня стін і даху отримувала максимальну кількість сонячних променів.
4
Проектуючи розташування грядок, обов'язково залиште місце для садової техніки, інструментів та органіки. Куточок з добривами повинен знаходитися в тіні. Розташуйте його недалеко від основних посадок так, щоб при необхідності можна було легко скористатися потрібними засобами.
5
Сплануйте для кожного виду овочів індивідуальну грядку. Деякі культури можна садити поруч, але наприклад, квітучі кабачки і патисони можуть перезапилюватися, і в підсумку ви отримаєте не чисті плоди, а гібриди.
6
Розміщуйте грядки так, щоб надалі забезпечити зручний полив рослинам. Передбачте розташування ємностей з водою, врахуйте, що при переміщенні шланга він може зламати ваші посадки. Варіант з організацією системи самополіва хоч і матеріально витратний, але в підсумку заощаджує і сили, і час.
7
Плануючи грядки, не забувайте про зручність майбутньої прополки. Ділянки, приготовані під насадження, повинні бути легко доступні: для цього спроектуйте доріжки і зазори між грядками. Найкраще не залишати ці місця оголеними, а застелити дошками, засипати гравієм або викласти тротуарною плиткою.
8
Використовуйте в плануванні стіни, огорожі і паркани. Уздовж вертикальних схилів зручно висаджувати кучеряві квіти і культури, наприклад, гарбуз, квасоля, диню. Такий підхід значно полегшить вам забезпечення цим рослинам необхідних їм підвісних каркасів.