Як регулювати світло фар. Як регулюється світло на скутері.

На більшості автомобілів регулювання світла фар проводиться двома гвинтами: по вертикалі і по горизонталі. У більш сучасних моделях встановлюються гидрокорректор, що дозволяють проводити регулювання нахилу променя фари безпосередньо з водійського місця.
Вам знадобиться
  • - горизонтальна площадка з вертикальною стінкою;
  • - крейда;
  • - рулетка;
  • - викрутка або гайковий ключ.
Інструкція
1
Щоб точніше провести регулювання фар, виберіть рівну горизонтальну площадку перед суцільний вертикальною стіною. Зазвичай для цих цілей використовують гаражні ворота, пофарбовані в темні тони. На них потім крейдою шикуються необхідні лінії.
2
Встановіть автомобіль строго перпендикулярно стіні на відстані 5 м, рахуючи від фар. Використовуючи світлий час доби, нанесіть на стіні крейдою необхідні для регулювання лінії.
3
По-перше, це горизонтальна лінія «1», яка наноситься на відстані від землі (h), що дорівнює висоті від землі до центру розсіювача фари вашого автомобіля. Зазвичай на поверхні фари ця середина отмечена.В відповідно до поздовжньої лінією автомобіля проведіть горизонтальну лінію «О».
4
Вичертите нижче другу горизонтальну лінію «2». Її відстань від лінії «1» розраховується за коефіцієнтом. Під капотом у сучасних машин розміщена наклейка або табличка зі схемою регулювання фар і число в процентах. Якщо, наприклад, ви поставили автомобіль в 10 метрах від стіни, а на табличці вказано число 1.2%, то в сантиметрах це виражатиметься в 12 см. В даному випадку лінія «2» проходитиме на відстані 65 мм нижче «1».
5
На вибудуваної лінії «2» відзначте дві точки Е1 і Е2 - це центри фар. Відстань між цими точками повинно бути рівним істинному відстані між центрами фар і симетричним щодо осі «О».
6
Дочекавшись темного часу доби, включайте ближнє світло фар і приступайте до регулювань. Якщо є коректор, встановіть його ручку в положення «О» і приступайте виводити промені як на малюнку. У разі без коректора, озброюйтеся викруткою. На кожній фарі маються два гвинти. Обертаючи їх вліво-вправо, домагайтеся необхідного розміщення світлового потоку по таблиці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8UpwEpHh_OA
Зверніть увагу
Під час регулювань автомобіль повинен бути повністю заправлений пальним, оснащений запаскою та інструментом. На задньому сидінні повинен бути покладений вантаж, відповідний середньому вазі двох пасажирів.
Корисна порада
У більшості сучасних моделей регулювання дальнього світла не потрібно і встановлюється автоматично.