Як розібрати кульовий змішувач. Як відкрутити ручку змішувач.

Вам набрид звук капає води, доноситься з кухні або санвузла? Пам'ятайте, що несправний змішувач призводить до значної витоку води, тому його потрібно терміново відремонтувати. Рекомендації, як розібрати кульовий змішувач, допоможуть вам виконати самостійно необхідний ремонт даного сантехнічного приладу.
Інструкція
1
Вирішуючи, як розібрати кульовий змішувач, спочатку визначте причину протікання, ознайомтеся з пристроєм даного механізму, а потім оцініть працездатність його запірного клапана. Якщо у вас встановлений одноважільний змішувач з клапаном з металу, або кераміки, по-перше, акуратно зніміть сам важіль - своєрідну рукоятку, необхідну для управління подачею води. Пам'ятайте, що такий важіль зазвичай кріпиться за допомогою надійного гвинта, а при його знятті обов'язково піддіньте чим-небудь гострим розташовану над ним декоративну накладку. Знявши декоративну накладку, викручуйте сам гвинт, щоб потім можна було легко підступитися до внутрішньої частини змішувача.
2
Бажаючи розібрати кульовий змішувач, по-друге, враховуйте спосіб його кріплення, відмінний в кожної моделі подібного сантехнічного приладу. У разі, коли важіль вашого змішувача просто надітий на шток, просто акуратно підтягніть його вгору, і потім знімайте, чи не відкручуючи ніяких гвинтів, так як вони даною конструкцією не передбачені. Коли невеликий гвинт кріплення розташований в бічній частині кульового змішувача, викручуйте декоративну пробку-заглушку, яка координує подачу в кран холодної або гарячої води. Після того як ви зняли сам важіль, викручуйте кришку корпусу змішувача.
3
Як правило, дана кришка кріпиться за допомогою різьблення, тому розбирання кульового змішувача передбачає відкручування такого елемента «вручну», без використання необхідних інструментів. Але нерідко кришка кріпиться за допомогою розташованого збоку фіксуючого гвинта, і тоді на першому етапі акуратно викручуйте сам гвинт за допомогою відповідної за розміром викрутки. Потім піддіньте кришку змішувача вістрям або кінчиком ножа і зніміть її руками.
4
Знявши кришку, ви побачите велику затискну гайку, яку потім відкрутіть, використовуючи гайковий ключ необхідного діаметра - або розвідний, або газовий. Після цього вже виймайте сам картридж, який потребує заміни, але не забувайте, що стара прокладка під ним може утрамбувати і прилипнути, в силу чого зняти її буде не зовсім просто. Потім включите змішувач і подивіться, з якого місця потече вода, щоб найбільш точно визначити причину поломки. Після цього вже здійснюйте ремонт змішувача, замінивши лише прокладку або повністю весь картридж в збірці, при цьому вам обов'язково потрібно дістатися до «проблемного місця» вашого змішувача, щоб поміняти зносився елемент.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cALg4_6ZMVg
Сучасні змішувачі діляться на вентильні і кульові. Останнім часом покупці все частіше віддають перевагу кульовим кранам. Їх відрізняє надійність і висока естетика. Водночас за ціною кульові змішувачі бувають здебільшого дорожче вентильних кранів, а їх ремонт пов'язаний з певними труднощами.
Вам знадобиться
  • - шестигранний ключ;
  • - молоток;
  • - викрутка;
  • - засіб від іржі;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Приготуйте ключ-шестигранник. Переконайтеся, що спеціальні запірні клапани на відвідних трубах знаходяться в положенні «закрито». За допомогою ключа спочатку акуратно ослабте, а потім і зніміть гвинт, а також прогумовану накладку, щоб демонтувати ручку крана для доступу до його внутрішнім деталям. Постарайтеся не пошкодити різьблення хромованого рушійної штока ручки і самого крана. В іншому випадку після зворотного збирання виникнуть великі проблеми з регулюванням води.
2
Зніміть резьбовое кільце. Робіть це за допомогою комбінацій двох інструментів - викрутки і молотка. Акуратно просуньте плоску викрутку і постукайте молотком. На цьому етапі можливі проблеми, якщо кран давно не розкривався, за його деталями не було належного догляду або кільце просто закисло. Уникайте сильних ударів. Відкручуйте кільце проти годинникової стрілки, при цьому намагаючись не провертати весь кран цілком. В іншому випадку можуть бути пошкоджені водопроводящие шланги, що знаходяться в отворі раковини або мийки відразу під краном.
3
Витягніть куполовидну деталь, зазвичай хромовану, використовуючи плоскогубці. Дотримуйтеся обережності, по можливості використовуйте тонкі, але міцні рукавички, які допоможуть уникнути порізів про стесалися поверхні. Товсті рукавички позбавлять руки рухливості і чутливості, яка необхідна для операцій з дрібними деталями крана.
4
Отсоедините пластикову деталь білого або жовтого кольору. Це ущільнення не тільки має вигляд щита, але і виконує його функції. При недостатній герметичності вода безконтрольно виливається з крана. Якщо ж щит занадто заблокований або суспензією, то вода, навпаки, погано надходить, а іноді й просто не доходить до випускної труби.
5
Використовуйте засоби для очищення від іржі, щоб очистити щит-ущільнювач і простір під ним. Після цього повільно, без ривків, потягніть вгору і витягніть кульову деталь з крана. Уважно огляньте кулю. Можливо, є ушкодження регуляторного отвору, який контролює діапазон руху деталі, є вибоїни або подряпини латунних поверхонь.
6
За допомогою плоскої викрутки замініть ущільнення всередині крана. Іноді потрібно також ставити і нові напрямні пружини, що відповідають за щільне кріплення ущільнень. Треба зауважити, що зношеність ущільнень і є, найчастіше, причиною підтікання або нерівномірною подачі води в кульовому змішувачі.