Як зберегти жоржини.

Жоржини - багаторічні довгоквітучі рослини, суцвіття яких має найрізноманітнішу форму і широку гаму кольорів. Таке багатство вибору робить цю квітку справжнім задоволенням для колекціонерів, які займаються розведенням і селекцією цих прекрасних квітів, в кінці літа і початку осені прикрашають сади і клумби. Після закінчення цвітіння бульби жоржин необхідно прибрати на зимове зберігання.
Інструкція
1
Як тільки вдаряють перші заморозки, надземна частина квітки чорніє і никнуть. Це - сигнал для квітникаря про те, що вже пора викопувати коріння жоржини, щоб вони не замерзли взимку. Секатором зріжте верхню частину стебла, залишивши 10-15 см від поверхні землі. Акуратно лопатою, щоб не пошкодити бульба, обкопали його і витягніть корінь. Відберіть на зберігання бульби великого розміру, які встигли повноцінно визріти за літо.
2
Злегка обітріть їх і очистіть від налиплого землі, помістіть в таз з водою і добре промийте кожне кореневище. Потім налийте чисту воду і розведіть в ній трохи марганцівки. Насиченість розчину повинна бути середнього ступеня, він не повинен бути ні темним, ні дуже світлим. Занурте в нього промиті бульби на півгодини, за цей час всі патогенні мікроби, що знаходяться в грунті, будуть знищені.
3
Дістаньте бульби з розчину марганцівки і розкладіть для просушки на розстелені газети або паперові рушники. Порожнисті частини стебел повинні висохнути, щоб при зберіганні рослин не утворювалася цвіль.
4
Застелите шаром паперу дно фанерного або гратчастого пластмасового ящика, насипте на нього шар сухої землі або тирси, поверх нього укладіть сухі бульби і впоперек них знову насипте землю або тирсу. Зробіть кілька таких шарів, поки не заповните ящик. Покладіть поверх аркуш паперу і віднесіть ящик в приміщення для зберігання.
5
Для зберігання підійде будь-яке темне прохолодне і сухе приміщення, в якому можна влаштувати спеціальні стелажі для ящиків з жоржинами. Кращими умовами для їх зберігання буде вологість близько 70% і температура 3-6 градусів С.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i1gtbn8VcrE
Корисна порада
Для зберігання бульб жоржин найкраще підійдуть тирсу з деревини хвойних порід. Якщо ви живете в квартирі, то ящики з бульбами можна зберігати на балконі або заскленій веранді. Під час холодів заносите ящики всередину приміщення і ставте в саме прохолодне місце, наприклад, до балконних двері.После зимового зберігання, перед висадкою в грунт, огляньте бульби і, якщо є пошкоджені місця, зріжте їх гострим ножем. Обробіть зріз зеленкою, підсушіть його і висаджуйте.
На сьогоднішній день є багато способів зберігання жоржин взимку. Всі вони нормально працюють, якщо враховувати нормальну температуру і мінімальну вологість. В іншому випадку відбудеться сморщивание і загибель бульб. Щоб бульби не пересушувати, існують спеціальні контейнери для зберігання жоржин.

Для зберігання бульб жоржин багато хто використовує пластикові пакети з вермикулітом. Перевага віддається вермікулиту великої фракції. Однак такий спосіб має свої недоліки: вермикуліт має властивість утримання вологи, при невеликому перевищенні температури, бульби можуть починати прорастать.Многіе садівники зберігають жоржини в піску. Для цього вони використовують 20 літрові ємності. Зберігання бульб проходить чудово, але паростки можуть з'явитися раніше, ніж у випадку зберігання в грубому вермикуліті. Пісок набагато важче вермікуліта.Перліт прекрасно підходить для того щоб зберігати жоржини в зимовий время.Но і у нього є свій недолік. Він не може поглинати надлишок вологи з бульб, до того ж його пил перешкоджає нормальному «диханню». Вкрай не рекомендуються використовувати мох для зберігання жоржин. У нього є властивість утримання вологи, що сильно впливає на бульби. При використанні вологого моху відбувається загнивання посадкового матеріала.Храніть жоржини можна за допомогою такого надійного методу як парафинирование бульб. Сенс його полягає в зануренні бульб в розплавлений парафін. Оброблені таким способом деленки жоржин прокидаються пізніше. Слід зауважити, що є сорти жоржин, які повільно і пізно прокидаються. Для них такий метод буде несприятливим. Добре переносять парафинирование сорти жоржин, які проростають до грудня.