Як чистити скла акваріума.

Акваріум - це не тільки чарівний світ декоративних риб, равликів і водоростей, це невід'ємна деталь більшості сучасних інтер'єрів. А щоб акваріум довгий час радував свого власника красою і вишуканістю, необхідно підтримувати в ньому певні умови за допомогою всіляких компресорів і фільтрів, спеціального освітлення і системи гідрообеспеченія. Крім цього, своєчасна і правильна чистка акваріума - обов'язкова умова його змісту.
Інструкція
1
З часом скляні стінки будь-якого акваріума покриваються зеленуватим або коричневим нальотом з мікроводоростей і бактеріальної слизу. Природно, через це нальоту жителів акваріума стає зовсім не видно. Коричнювата слиз на стеклах акваріума з'являється в результаті недостатнього освітлення, а зеленувата - через надмірне.
2
Зовсім необов'язково чистити всі стінки акваріума, якщо наліт на них не заважає огляду. Досить обмежитися ретельної чищенням переднього оглядового скла.
3
Якщо наліт утворився на склі акваріума зі свіжою водою, його легко змити чистою поролоновою губкою. Тільки робити це слід дуже акуратно, щоб не допустити появи бактеріальної каламуті.
4
Не кваплячись, щільно притиснувши губку до скла, слід вести її вниз до грунту. Також не поспішаючи, не відриваючи губку від акваріума, необхідно вести її вгору. В результаті таких дій на склі повинна залишитися чиста прозора доріжка.
5
Далі губку потрібно обполоснути у воді і повторити всі дії до повного очищення всього оглядового скла акваріума.
6
Стекла в акваріумі зі старою водою слід чистити за допомогою спеціального скребка, придбати який можна в будь-якому зоомагазині. Розрізняють магнітні і губчасті скребки.
7
Магнітний скребок для чищення стекол акваріума складається з двох половинок. Одну з них поміщають в воду. Інша частина в цей час тягне скребок через скло зовні. Застосовуючи таке пристосування, можна залишити руки власника акваріума при чищенні сухими.
8
Для неглибоких акваріумів ідеально підходять губчаті скребки з дерев'яною ручкою. Вони відмінно очищають скло, не залишаючи на ньому подряпин і розлучень.
9
Чистити скла акваріума можна не тільки за допомогою спеціальних інструментів. В природі існують такі риби і водорості, які не гірше різних пристосувань чистять невеликі забруднення на склі. Детально дізнатися про такі помічниках можна у продавців спеціалізованих магазинів.
10
Кожному аквариумисту, який піклується про красу свого домашнього інтер'єру і про здоров'я жителів підводного світу, слід регулярно чистити скла акваріума, адже чим тонше наліт, тим легше від нього позбавитися.
Правильний догляд за рибками, що живуть у вас вдома в акваріумі, має на увазі не тільки харчування, освітлення, забезпечення флори, а й своєчасну ретельну чистку стінок акваріума. Дотримуйтесь рекомендацій, і ви завжди будете задоволені станом водного куточка природи.
Інструкція
1
На стінках акваріума, особливо в його верхній частині завжди, як правило, накопичуються вапняні відкладення. Причому нерідко їх настільки багато, що проста щітка і гаряча вода вже не допоможуть. Краще візьміть лезо або бритва. Цим верстатом дуже зручно чистити наліт. Зрозуміло, що таку чистку слід проводити за відсутності мешканців акваріума.
2
Спробуйте і такий спосіб. Візьміть невелику ганчірочку і поварену сіль. Завдяки їм, ви очистите наліт від водоростей. Інтенсивними механічними рухами просто видаліть небажані забруднення.
3
Купіть в господарському магазині жорстку мочалку для миття посуду, краще металеву. Пройдіться мочалкою по стінках акваріума, наліт і відкладення швидко відчистити. Але тут є свої мінуси. Скло може подряпатися, і дефекти зіпсують зовнішній вигляд акваріума.
4
Придбайте спеціальний скребок (склоочисник) для акваріума, він делікатно очищає поверхню скла. Ціна у нього цілком доступна.
5
Злийте повністю воду з акваріума. Змочіть губку або серветку в столовому оцті і потріть внутрішню поверхню. Цей спосіб ефективний, головне, після такої процедури ретельно промити акваріум.
6
Чим тонше наліт, тим менше вам доведеться потіти при його очищенні. Не заводьте акваріум настільки, щоб потім, не в силах впоратися з сильними забрудненнями, викинути його. Найбільш складні в очищенні акваріуми з оргскла. Будьте дуже обережні при процедурі чистки, що не подряпайте стінки.
7
Мийте стінки акваріума як мінімум один раз на місяць і всередині і зовні. Не використовуйте побутові миючі засоби та дрібний пісок, що приносять шкоду мешканцям акваріума. Забруднення контролюйте регулярно.
8
Підтримувати внутрішні стінки акваріума в чистоті допоможуть рибкі- присоски і равлики.
Корисна порада
Пробуйте пом'якшувати воду, і вам не доведеться дуже часто чистити стінки акваріума.