Як бути хорошою мамою.

Хороша мама та, яка щаслива разом з дітьми. При цьому поняття складових щастя у кожного своє. Ви повинні, в першу чергу, самі для себе визначити «зону комфорту». І, мабуть, найскладніше при цьому - знайти хороший компроміс між інтересами дитини і вашої «особистим життям».
Інструкція
1
По-перше, перестаньте порівнювати себе і свою дитину з іншими мамами та їхніми дітьми. І не намагайтеся підігнати себе і свою сім'ю під загальні стереотипи «гарності». Ви і ваша дитина маєте повне право бути собою і жити так, як вам подобається.
2
Ви навряд чи будете почувати себе щасливою, якщо будете намагатися «обійняти неосяжне»: підтримувати ідеальний порядок в домі, готувати, займатися вихованням і освітою дитини, працювати, і при цьому має залишатися час на себе і чоловіка. З такими установками дуже легко загнати себе в стресовий стан, що ні принесе нічого доброго ні вам, ні дитині.
3
Розставте пріоритети для себе і малюка. На першому місці, звичайно, стоїть те, що життєво необхідно для дитини: догляд, що забезпечує здоров'я; підтримку необхідного порядку і чистоти в будинку (але без фанатизму). На другому місці - здорове і позитивний стан мами. На третьому - підтримка здорової сімейної атмосфери і затишку. А потім всі інші справи.
4
Розберіться для себе, що саме включають ці позиції з вашої точки зору і дотримуйтесь цього, незважаючи на думку оточуючих. Прийміть для себе, що ваше бачення турботи про дитину і про будинок може відрізнятися від точки зору мами, подруги, свекрухи і.т.п. Головний критерій оцінки - це те, як почуваєтеся ви, дитина і батько сімейства.
5
Звичайно, є деякий правила, яких потрібно дотримуватися при поводженні з дитиною, особливо, коли він трохи підріс, і ваші життя вже не йдуть по одному плану. Завжди знаходите час для того, щоб поспілкуватися і пограти з малюком. Розпитайте, як у нього пройшов день, розкажіть про свої події.
6
Поки дитині це потрібно, укладайте його спати. Поцілуйте, обійміть, скажіть, що любите його. Почитайте або розкажіть казку. Дайте маляті відчути вашу любов, увагу і турботу. Якщо вони будуть виражатися тільки в годуванні, чищенні зубів і переміщенні між будинком, садком чи школою, гуртками, а на решту у вас не буде ні сил, ні часу, то навряд чи ваша дитина буде відчувати себе щасливим.
7
Завжди намагайтеся зрозуміти свою дитину, подивитися на ситуацію його очима. Це допоможе вам уникнути багатьох непорозумінь і сварок і забезпечить довіру малюка, яке просто необхідно для гарного батьківства. Розмовляйте з дитиною на його рівні, тобто якщо потрібно - присядьте. Особливо важливо це при "з'ясуванні відносин".
8
Зацікавлювати дитини у виконанні необхідних дій (робота по дому, прибирання іграшок, навчання, уроки тощо). Можна ввести систему балів і заохочень. Поки свідомість не на належному рівні - це заощадить ваш час і нерви. Але не захоплюйтеся, щоб не отримати ситуацію, коли за будь свою дію дитина буде вимагати нагороду.
9
Частіше хваліть дитину, намагайтеся поменше кричати на нього. Поважайте в ньому особистість з самого маленького віку. Критерій дійсно хорошою мами - теплі, довірчі відносини в родині і відповідь бажання дитини порадувати батьків і проявити свою любов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=A4h_Pd6h3f8