Як обчислити відсоткову ставку.

Величина процентної ставки дозволяє визначити показник прибутковості вкладу або суму, яка виплачується за користування кредитом. Більшість людей стикаються з проблемою розрахунку відсотків по кредити або вкладу, а менеджери банку часто не обтяжують себе поясненнями. У зв'язку з цим необхідно знати методику обчислення процентної ставки.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Розрахуйте прості відсотки по депозитному вкладу в банк. Дана процентна ставка нараховується в кінці терміну. Для розрахунку необхідно перемножити значення річної відсоткової ставки на початкову суму залучених коштів і на кількість днів за вкладом. Отримане значення розділіть на кількість днів у даному календарному році і на 100%, щоб перевести вираз з відсотків в грошові одиниці.
2
Обчисліть складні відсотки по депозиту. Цей метод розрахунку застосовується в тому випадку, коли капіталізація відсотків здійснюється в межах строку вкладу. Для обчислення суми нарахованих відсотків необхідно первісний внесок помножити на річну процентну ставку і на кількість календарних днів у розрахунковому періоді з капіталізацією відсотків. Розділіть отримане значення на кількість днів у даному календарному році і на 100%.
3
Розрахуйте процентну ставку при ануїтетному способі погашення кредиту. Для розрахунку загальної суми переплати по кредиту необхідно відняти одиницю від твору коефіцієнта ануїтету на число періодів погашення, отримане значення помножте на суму отриманого кредиту.
4
Знайдіть процентну ставку при диференційованому способі погашення кредиту. Розрахунок відсотків у цьому випадку ведеться залежно від політики банку. Якщо банк встановлює при кредитуванні, що в році 12 місяців, то нараховані відсотки будуть рівні твору річної процентної ставки на залишок кредиту в даному місяці, поділені на 12. Якщо банк приймає, що в році 365 днів, то необхідно перемножити річну відсоткову ставку на залишок кредиту в даному місяці і на відношення кількості днів у місяці на 365.
5
Скористайтеся кредитним калькулятором. Дану програму можна встановити у себе на комп'ютері або скористатися в мережі Інтернет. Багато сайтів надають можливість онлайн розрахунку процентних ставок за кредитами і депозитами.