Як заповнити акваріум.

Якщо ви вирішили зайнятися рибками, то не поспішайте в магазин за їх купівлею. Спочатку вам належить копітка робота з облаштування акваріума, підготовці його до заселення живими мешканцями. Перш ніж купувати рибок, вам потрібно пройти декілька важливих етапів пристрої будинки для них.
Інструкція
1
Воду для акваріума наливайте після того, як вона відстоїться кілька днів. Краще, якщо вона буде перебувати не в пляшках, а в тазу або в скляних банках. Необхідно широке горло, щоб шкідливі речовини, які знаходяться у водопровідній воді (зокрема, хлор, убивчий для риб і рослин), встигли вивітритися.
2
Поки відстоюється вода, заповніть акваріум грунтом і рослинами. Грунт повинен бути такий, щоб підходив для тих риб, яких ви збираєтеся завести. Також в нього посадіть рослини. Зарийте коріння в грунт глибше. Так як водні рослини повинні вільно омиватися водою, то не варто використовувати дрібний пісок, він буде злежуватися, а коріння будуть гнити. Краще використовуйте дрібну і середню гальку, камінчики і т.д.
3
Не саджайте занадто багато рослин - з часом вони розростуться, зацвітуть, і вам буде важче доглядати за акваріумом, також це може порушити мікросередовище. Не саджайте їх надто близько один до одного і у передньої стінки акваріума, вони будуть загороджувати огляд і затемнювати акваріум.
4
Після того як ви влаштували грунт і посадили рослини, заповніть ємність відстояною водою. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити грунт, рослини і укріплене обладнання (підсвічування, і т.д.). Найкраще лити не через край, а на тарілку, тоді вода буде стікати кількома цівками.
5
Після того як ви залили воду, не поспішайте підсаджувати туди риб. Спочатку дочекайтеся, коли в акваріумі встановиться свій мікроклімат. Акваріум - це замкнута екосистема, яка при розумному підході і правильному догляді буде існувати кілька років. Спочатку вода буде каламутною і білястої через те, що в новому середовищі розплодиться безліч бактерій. Через деякий час вона очиститься і стане прозорою, а рослини звикнуть до пересадки, оговтаються і розправляться. Ось тоді і тільки тоді можете запускати в акваріум рибок.
6
Для того щоб акваріум був зручним домом для всіх своїх мешканців, потрібно, щоб в ньому було відрегульовано освітлення та встановлено обігрівач, а також працював фільтр. Також на час від часу оновлюйте воду. Для цього потрібно відсадити рибок на час в запасний акваріум з відстояною водою, а частина старої (приблизно 1/5 від загального обсягу) замінити новою, відстояною. В цей же час почистіть акваріум, приберіть відмерлі рослини або їх частини. Для того щоб стінки акваріума завжди були чистими, поселите в ньому кілька равликів.