Як зробити рідким мед. підігрітий мед на водяній бані корисний.

При тривалому зберіганні мед твердне, тобто зацукровується. Причиною цього процесу служить кристалізація глюкози і сахарози. Але повернути його колишню рідкий стан не складе труднощів і навряд чи забере багато часу.
Інструкція
1
Якщо у вас є приміщення з високою температурою (незгірш 35 градусів), перетворити мед знову в рідкий легко і просто. Залиште його в теплій кімнаті на кілька годин, і поступово він придбає свій первозданний вигляд. Для такого способу розрідження меду прекрасно підійде, наприклад, баня. Але при цьому варто врахувати, що температура в ній занадто висока, тому процес буде йти швидко. Через 15-20 хвилин мед слід прибрати в більш прохолодне приміщення.
2
Якщо ж спекотної кімнати немає, то застосуємо наступний спосіб. Перекладіть мед в невелику скляну банку (приблизно 2 літри) або каструлю. Якщо ви використовуєте банку, то вам знадобиться дві каструлі різного розміру. Банку потрібно встановити в каструлю поменше. Візьміть другу каструлю розміром більше першої (і більше банки) і налийте в неї води до рівня трохи нижче середини.
3
Поставте велику каструлю на вогонь, дочекайтеся закипання води і зверху в неї поставте меншу каструлю з медом (або порожню каструлю, в яку потрібно помістити банку). Ручки маленької каструлі повинні утримувати її на обідку великий. Прослідкуйте, щоб дно меншою каструлі не стосувалося киплячої води. Таким чином мед буде нагріватися поступово, завдяки кипіння води і гарячої пари. Водяна баня дозволяє не спалювати мед при підігріві, він не пригорить і не перегріється (температура при використанні водяній лазні в рази менше, ніж при нагріванні на вогні).
4
Зменшіть вогонь до мінімального. Важливо пам'ятати, що при такому способі розрідження меду його не можна нагрівати більше, ніж до 50оС, інакше він почне втрачати свої корисні властивості. Продовжуйте гріти мед на водяній бані до отримання рідкого стану. Не тримайте мед на водяній бані годинами - краще підігрівати його маленькими порціями, таким чином ви скоротите час нагрівання і збережіть його корисні властивості.
Корисна порада
При використанні водяній лазні важливо не тримати каструлі на максимальному вогні - температура може виявитися занадто високою для скла і згубною для корисних властивостей меду.