Як навчити дитину розповідати.

Багато дітей під впливом емоцій і переживань не можуть ясно і правильно сформулювати думку, описати подію, ситуацію. Важливо змалку навчити дитину спілкуватися, розповідати і ділитися враженнями.
Інструкція
1
Починайте з 1,5 - 2 років вчити дитину переказу маленьких текстів з простим сюжетом. Читайте йому дитячі казки для самих маленьких, такі як «Ріпка», «Курочка Ряба», «Колобок». Потім задайте йому уточнюючі питання. Наприклад, «Хто посадив ріпку?», «Хто допоміг витягнути ріпку?». Не квапте дитину, нехай він сам згадає і спробує відповісти на питання спочатку одним словом, а потім розгорнутої фразою.
2
Вчіть малюка з 2 - 3 років запам'ятовуванню невеликих текстів. Застосуйте техніку відбитого переказу. Ви читаєте фразу з казки не до кінця і дозволяєте дитині закінчити речення. Приміром, ви починаєте «Жили-були дід та ...», а дитина закінчує «Баба». З часом малюк запам'ятає послідовність дій і вивчить казку повністю.
3
Показуйте малюкові мультфільми, водите його в театр. Відразу ж після перегляду поговоріть про сюжет, попросіть поділитися своїми емоціями, виділити позитивних і негативних героїв, описати їх зовнішність, характер. Запитайте дитини про те, чому вчить сюжет мультфільму або спектаклю, а потім висловіть докладно свою думку.
4
Запропонуйте малюкові розглянути картинку. Спочатку задавайте йому прості питання за змістом малюнка, а потім попросіть описати картинку самостійно. Також під час гри описуйте іграшки, звертайте увагу на їх колір, форму, величину. Запропонуйте дитині постарше порівняти дві ляльки, визначити основні характерні ознаки. Слідкуйте, щоб він говорив закінченими фразами.
5
Помістіть перед дитиною кілька іграшок і попросіть його створити сюжетну лінію. Приміром, покажіть малюкові ляльку, корзинку і гриб. Нехай дитина придумає, куди і навіщо пішла дівчинка, кого зустріла на шляху, що принесла. Поступово він навчити фантазувати і створювати свої розповіді.
6
Нагадуйте дитині про події з минулого. Наприклад, про сімейний поході в ліс на вихідних. Нехай він розповість друзям або родичам, чим він займався, що бачив цікавого. Допоможіть дитині згадати особливі моменти.
7
Не забувайте, що діти копіюють поведінку дорослих. Тому і ваша мова повинна бути правильно поставлена. Говоріть розгорнутими пропозиціями з докладними описами.