Як шукати в Яндексі ефективно. Як при пошуку в Яндексі виключити непотрібні слова.

Яндекс - найпопулярніший пошуковик по російськомовному інтернету. Він лідирує за рахунок використання найсучасніших технологій, за рахунок уважного ставлення до російської мови та до своїх користувачів. Щоб шукати в Яндексі ефективно, треба розібратися, як ставити правильні запити і запам'ятати кілька правил роботи пошуковика.
Вам знадобиться
  • Видані Яндексом відповіді на ваш запит за замовчуванням відсортовані за релевантністю і по авторитетності джерел.
Інструкція
1
Правильний запит повинен складатися з декількох слів. По одному слову часто незрозуміло, що вам потрібно. Наприклад, запит "ремонт" може означати ваше бажання знайти того, хто зробить ремонт вам в квартирі, а може і ремонт комп'ютера, або бажання подивитися передачу "Школа ремонту". Яндекс правильно розуміє і добре шукає по запитах з декількох слів.
2
Пам'ятайте, що Яндексу не важно в якій формі ви написали слово в запиті, пошуковик враховує всі варіанти. Наприклад, якщо ви задали слово "йти", то в результатах пошуку ви побачите сторінки, що містять всі варіанти слова: "йде", "йшов" і т.п.Также не має значення, з великої або малої літери ви написали слово в запиті . У випадку якщо ви шукайте прізвище або назва, які можуть загубитися серед звичайних слів, то корисно застосувати оператор точної форми. Наприклад, ви хочете знайти людину з прізвищем Ласточкин, тоді в пошуку треба написати "! Ласточкин", і в виданих результатах будуть тільки ті документи, де слово "Ласточкин" написано з великої літери. Те ж саме ставитися і до слова "йти", якщо ви напишіть "! Йти", то в результатах побачите документи, зміст тільки слово "йти", а "йшов" і "йшла" вже не буде. Для пошуку точної цитати скористайтеся лапками .
3
При пошуку Яндекс ігнорує прийменники, займенники, частки. Тому, якщо необхідно знайти точну фразу "за столом", треба перед прийменником за поставити плюс, запит буде виглядати так: "+ за столом". Плюс завжди пишеться разом зі словом, а перед ним ставитися пробел.Также для більш якісного пошуку Яндекс сам вирішує, чи треба переставити слова із запиту місцями або ці слова можуть знаходитися далеко один від одного в документі. Тому, якщо необхідно знайти цитату - напишіть її в лапках. Наприклад, цитата: "Все тече, все змінюється".
4
Для того, щоб виключити з пошукової видачі непотрібні слова, поставте перед ним знак мінуса (разом). Наприклад, вам потрібно почитати про Лондон. Введіть в пошуку фразу "пам'ятки Лондона - турфірма - агентство", тоді з пошукової видачі заберуться численні пропозиції турфірм.
5
Для ефективного пошуку необхідно користуватися сервісами Яндекса, розташованими над пошуковим рядком, тобто якщо ви шукайте картинки, виберіть пошук Яндекс.Зображення. Якщо потрібна енциклопедична стаття, то виберіть Яндекс.Словари і т.д.