Як вибрати книгу в бібліотеці.

Бібліотека це сховище величезної кількості книг. Вони різноманітні за змістом і призначенням, і починаючому читачеві або дитині, вперше прийшов в бібліотеку, буває непросто вибрати потрібну книгу.
Інструкція
1
Перш за все, визначте чітко для себе, що вас найбільше цікавить у літературі, який жанр і напрямок, а також вирішите, книгу якого автора ви б хотіли почитати. Потім звертайтеся з проханням до бібліотекаря, і вам порадять книгу для читання.
2
Якщо ви хочете самостійно вибрати книгу, то скористайтеся алфавітним каталогом, який повинен бути в будь-який (навіть сільській чи шкільної) бібліотеці. За каталогом ви зможете зрозуміти, чи є потрібна вам книга в бібліотеці і де саме (в читальному залі або в абонементному відділі).
3
Якщо вам не вдалося знайти за алфавітним каталогом книгу конкретного автора, виберіть інший твір цього письменника.
4
Скористайтеся системним каталогом, якщо вам, наприклад, потрібно знайти науковий матеріал для написання реферату по якійсь певній темі. У цьому каталозі міститься інформація, яка розкриває зміст книг. Ви зможете швидко і без особливих зусиль підібрати кілька джерел різних авторів по близьким темах і питань і повно, багатогранно розкрити тему в рефераті.
5
Обов'язково зверніть увагу на книжкові виставки, які часто влаштовують в бібліотеках до ювілеїв авторів або до святкових дат. Там ви зможете знайти необхідний матеріал, наприклад, для уроку позакласного читання в школі або просто відкрити для себе нового цікавого автора.
6
Шукайте книги на полицях не тільки по алфавітному покажчику (першими літерами прізвища авторів), але і за жанровим принципом. Наприклад, полиці з фантастикою або пригодами розташовуються окремо від наукової добірки (енциклопедій, довідників, словників).
7
Зверніться по допомогу до бібліотекаря, і вона, напевно, вкаже вам на полиці, де знаходяться книги, рекомендовані для вашої вікової категорії. Адже якщо ви подивитеся серйозний психологічний роман передчасно, то не зможете його зрозуміти і оцінити по достоїнству.
8
Якщо вас зацікавила якась книга, познайомтеся з анотацією до неї (вона знаходиться найчастіше на форзаці). За допомогою неї ви отримаєте коротку інформацію про зміст твору, а також про автора. Вивчення змісту в кінці джерела також допоможе вам не помилитися у виборі цікавої саме для вас книги.
9
Звертайте увагу і на шрифт. Молодшим школярам краще не брати книги з дрібними буквами.
10
Вибираючи книгу, звертайте увагу також і на барвисті ілюстрації, адже яскраві і цікаві зображення, напевно, відіграють дуже важливу роль в сприйнятті вами літературного матеріалу.