Як виростити бузок.

Сирень є одним з найулюбленіших рослин, яке можна зустріти практично скрізь: у парках, садах, скверах і в дворах. Її запашні і ароматні суцвіття використовують для створення букетів та настоянок. Бузок протягом тривалого часу зберігає свій вигляд і прекрасно росте без належного догляду. Так як же виростити її на своїй ділянці, щоб вона радувала вас своїм пишним цвітінням?
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати місце для посадки бузку. Потрібно знати, що вона ніколи не буде рости в тіні, це рослина любить сонячне світло. Не варто садити її поряд з хвойними породами і поблизу високих і пишних дерев, краще виберіть місце поряд з квітучими многолетниками і низькими кущами декоративних порід. Кущі бузку рекомендовано садити на відстані не менше трьох метрів один від одного.
2
Кінець серпня-початок вересня - дуже вдалий час для посадки даної рослини. Якщо посадити його навесні, воно насилу приживеться і в перший рік не дасть приросту. Вирощувати бузок потрібно на вологій і родючої грунті з вмістом гумусу.
3
Заздалегідь приготуйте посадкову яму. Якщо грунт важкий і глинистий, влаштуйте на дні ями дренаж з каменів, піску і битих цеглин. На цей дренаж укладіть перепрілий гній, а зверху - родючу землю.
4
Висаджуйте бузок в похмуру і прохолодну погоду, бажано ввечері. Рясно полийте рослина із закритою кореневою системою за кілька годин до його посадки, а крону помірно ображати. Зробіть поглиблення в ямі за розміром кома з коренем і вилийте відро води, опустіть коріння бузку і засипте родючої і рихлою землею. Вбийте поруч кілок і прив'яжіть до нього мотузкою ствол бузку.
5
Кущі бузку довговічні, вони можуть рости на одному місці десятками років. Щоб забезпечити цвітіння і гарне зростання, гарненько окультурити грунт і заправити її мінеральними добривами. Бузок, так само як і інші рослини, для кореневого живлення потребує фосфорі, азоті, кальції, калії, магнії і інших мікро і макроелементів.
6
Необхідно правильно і постійно доглядати як за кореневою системою бузку, так і за надземної її частиною. Після посадки регулярно рихлите пристовбурні круги на глибину близько п'яти сантиметрів. Повторювати цю процедуру необхідно 3-4 рази за сезон. Розпушування допоможе зберегти вологу в грунті, так як з часом порушуються капіляри, по яких надходить вода з нижніх шарів землі. Після поливу і дощу розпушування обов'язково, це необхідно для руйнування ґрунтової кірки, яка утруднює дихання кореневої системи.
7
Прополювання і видалення своєчасно бур'янів також вважається одним з найважливіших елементів догляду та вирощування бузку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BtJ4zt4PUjk