Як зняти панель приладів у "Лада Калина". Зняття панелі приладів калина.

Необхідність демонтажу панелі приладів виникає при діагностиці або усуненні несправностей автомобіля. Зняття приладової панелі - заняття клопітка і копітка, тому заздалегідь налаштуйтеся на подібну роботу. При отриманні практичного досвіду процес може зайняти всього 30 хвилин.
Вам знадобиться
  • - торцеві головки 10 мм і 13 мм;
  • - коротка викрутка з хрестоподібним лезом;
  • - пассатижи зі змінними насадками.
Інструкція
1
Злийте охолоджуючу рідину. Для цього встановіть автомобіль на яму або естакаду. Зніміть захист картера, відвернувши саморізи хрестової викруткою. Знайдіть два шланга, що підходять до перегородці моторного відсіку. Ослабьте хомути на цих шлангах, зніміть шланг і і підставте під них ємність для збору охолоджуючої рідини.
2
Відверніть гайку кріплення нагрівника до щитка моторного відсіку, розташовану в районі знятих шлангів. Для цього використовуйте головку 10 мм. Зніміть фільтр салону. Зніміть облицювання підлогового тунелю. Зніміть пластикову підрульовими поперечину, відкрутивши саморізи. Зніміть рульовий кожух і відключіть усі колодки з проводами від підрульових перемикачів.
3
Відкрийте кришку монтажного блоку запобіжників і зніміть її, потягнувши на себе. Від'єднайте від неї роз'єм перемикання фар. Сам блок запобіжників зніміть, витягнувши його з пазів і роз'єднуючи колодки з проводами. Від'єднайте роз'єм ЕБУ, расположеннвй під бардачком.
4
Зніміть магнітолу. Відкрутивши гайки кріплення повітроводів обдування задніх пасажирів (розташовані під передніми сидіннями), зніміть їх. При від'єднанні колодок з фіксацією, піддіньте фіксатор руками або плоскою викруткою і відсуньте його.
5
Отсоедините рульову колонку від поперечки, відкрутивши два болта і дві гайки. Опустіть колонку на підлогу. Зніміть кронштейн, відкрутивши його кріплення від поперечки, до якої кріпиться рульова колонка. Отвинтите від поперечки панелі приладів кронштейн кріплення педалей. Він кріпиться двома болтами в районі педалей і одним під комбінацією приладів.
6
Зніміть облицювання передніх стійок. Для цього відсуньте ущільнювач двері в центральній його частині і вийміть пістон кріплення. Точно також вийміть ще два пістона по краях ущільнювача. Знята облицювання відкриє вид на саморізи кріплення накладки у лобового скла. Отвинтите їх, підніміть накладку і потягніть її на себе, долаючи опір липучок.
7
Під знятої накладкою вигвинтите сім саморізів з допомогою пассатижей, а також сім гайок кріплення панелі приладів до щитка моторного відсіку. Знайдіть поглиблення під вітровим склом навпроти сидіння водія. В цьому поглибленні знайдіть і відгвинтите дві гайки, що кріплять провід «маси».
8
Зніміть пластикові накладки з боків панелі приладів і відверніть болти кріплення поперечки до кузова. Відверніть два болти кріплення консолі до підлогового тунелю. Піднімаючи панель приладів, зніміть її, потягнувши на себе.
Іноді у автовласників виникає необхідність зняття панелі з Лади. Це може бути пов'язано з виникненням різного роду несправностей. Саме під панеллю проходить більшість проводів, які можуть з часом прийти в непридатність.
Інструкція
1
Для роботи заздалегідь приготуйте торцеві ключі на 8 і на 10. Також вам знадобляться викрутки з плоским і хрестоподібним лезом.
2
Приступайте до роботи. Для початку від'єднайте дріт від «мінусової» клеми акумулятора. Вам необхідно зняти рульове колесо. Відкрутіть облицювання рульової колонки. Вийміть всі підрульові перемикачі.
3
Відкрутіть і приберіть облицювання тунелю статі. Можете приступати до витягання комбінації приладів. Рекомендується позначити всі дроти, які до неї підходять. Далі виверніть зліва і справа гвинти, які кріплять центральну консоль до панелі приладів. Подденьте викруткою і зніміть сопла обігріву бічних стекол.
4
Візьміть в руки торцевої ключ на 10 і відверніть їм дві гайки верхнього кріплення панелі приладів. Кришка блоку запобіжників тримається на трьох клацанням. Натисніть на них і витягніть блок. Потім виверніть гвинти, які кріплять підсилювач панелі приладів. Витягніть його.
5
Зліва від рульової колонки знаходиться гвинт кріплення панелі приладів. За допомогою ключа на 8 виверніть болт кріплення "масових" дротів. Фіксатори колодок джгута проводів посуньте вправо. Від'єднайте три колодки джгута від колодок, які встановлені на кронштейні.
6
Далі необхідно роз'єднати колодку джгута проводів вимикача запалювання. Ключем на 10 відверніть гайку кріплення «масового» дроти джгута панелі приладів від кронштейна електронних блоків. Фіксатор колодки необхідно трохи зрушити. Джгут панелі приладів від'єднайте від джгута системи запалювання. Якщо мається електропакет, то роз'єднаєте колодку джгута, яка йде до цього блоку. Посуньте фіксатор і відключіть колодку від блоку, який відповідає за подушку безпеки. Залишилося тільки акуратно зняти панель приладів і витягти її з салону автомобіля. Робити це краще всього удвох, так як панель має пристойний вагу.