Як почати квітковий бізнес.

Квітковий бізнес має ряд очевидних ризиків, пов'язаних зі специфікою самої продукції, однак і рентабельність в ньому досить висока. За оцінками фахівців, ринок квітів в нашій країні стабільно зростає, і його потенціал як і раніше залишається дуже високим.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - обладнання;
  • - приміщення;
  • - персонал.
Інструкція
1
Після реєстрації власної компанії займіться пошуком приміщення. Якщо у вас мало досвіду, краще почати з невеликого відділу у великому торговому центрі. Намагайтеся вибрати місце з великою прохідністю, оскільки цілеспрямовано покупці їдуть, як правило, лише в розкручені квіткові магазини. На початковому етапі бізнесу краще орієнтуватися на великий потік покупців, серед яких поступово напрацюється постійна клієнтура.
2
Закупіть необхідне обладнання: це буде основна стаття витрат для вашого бізнесу. У перспективі ви повинні обзавестися складом для продукції, в якому можна підтримувати певний температурний режим. На початковому етапі ви можете обмежитися охолоджуючої вітриною. Крім того, вам будуть потрібні стелажі або прилавки, ємності для води. Придбайте також і витратні матеріали для кольорів: пульверизатори, підгодівлі, грунт.
3
Знайдіть постачальників продукції. При маленьких обсягах продажів оптимально укласти договір з місцевими оптовиками, у яких ви зможете закуповувати невеликі партії квітів кілька разів на тиждень. При підписанні контракту детально обговоріть всі пункти, що стосуються логістики. Специфіка квіткового бізнесу така, що навіть незначні помилки в зберіганні, доставки та перевезення продукції можуть поставити під загрозу всю партію.
4
Сформуйте асортимент. Орієнтуйтеся, перш за все, на найбільш ходові сорти: троянди, хризантеми, лілії. Крім того, відведіть частину асортименту для квітів більш тривалого зберігання, які продаються в ємностях з торфом. Введіть кілька позицій кімнатних рослин: вони прикрасять будь-яку вітрину і при цьому можуть продаватися дуже довго без шкоди якості.
5
Прийміть на роботу флористів. Досвідчений фахівець здатний підвищити обсяг продажів на 30-40%. В обов'язки продавця входить дизайн і складання букетів, упаковка покупок, догляд за рослинами, консультації покупців. Будьте в курсі сучасних тенденцій флористики і проводите додаткове навчання персоналу.
6
Закупіть витратні матеріали, необхідні для роботи. У цю категорію входять прикраси, матеріали для упаковки, аксесуари. Якщо дозволяє площа, ви можете ввести в асортимент та супутні товари: листівки, подарункові пакети, м'які іграшки, сувеніри.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZPTTersdqlM
Зверніть увагу
Освойте основні правила догляду за квітами. Строго дотримуєтеся температурний режим, додавайте препарати для більш тривалого зберігання квітів. Неправильний догляд - головний фактор ризику у вашому бізнесі.
Корисна порада
Організуйте службу доставки або інтернет-магазин. Це допоможе значно збільшити обсяги продажів.