Як зберегти психічне здоров'я дітей.

Діти - істоти з відкритою душею. Вони щиро радіють всьому хорошому і дуже важко переносять лайка, крики, нерозуміння. Дорослі ж часто не помічають, якої шкоди вони завдають маленьким людям своєю поведінкою. А адже батьки повинні розуміти те, що вони несуть відповідальність за своїх чад. А значить, і за їх психічне здоров'я.
Інструкція
1
Намагайтеся не кричати на дитину. Діти, особливо дошкільного віку, дуже часто пустують. І іноді у люблячих мам і тат, втомлених від безлічі пустощів, просто закінчується терпіння. Відбувається неприємна річ: вони зриваються на крик і починають згадувати всі гріхи чада або навіть порівнювати його з яким-небудь ідеальним сусідським хлопчиком (дівчинкою), що може сприяти утворенню закомплексованості. Якщо подібне стало регулярно з вами траплятися, вчіться заспокоюватися і при необхідності «брати себе в руки». Засвойте істину: виплескуючи зло на дитину, ви ніколи нічого йому не поясните. Таким чином, його можна тільки сильно налякати. А в маленькій голові складеться образ батьків-монстрів. Звичайно, строгість у вихованні має бути присутня. Але в усьому треба знати міру.
2
Не скупіться на похвалу. Чомусь у житті часто буває так, що на поганих справах увага загострюється, а на хороших - ні. А адже добрі слова багато значать для дітей. Вони допомагають розуміти те, що потрібно прагнути до кращого, дають маленьким человечкам привід пишатися собою і своїми вчинками. А коли дитина не тільки зробив щось позитивне, а й прийняв будь-яке самостійне рішення, його тим більше потрібно похвалити. Він готується до дорослого життя, починаючи з малого. А завданням батьків у цій справі є підтримка.
3
Прагніть якомога більше розмовляти з дітьми. Ви повинні розуміти свою дитину (дітей), викликати довіру, вникати у всі проблеми і серйозно до них ставитися. Дружні стосунки з батьками допомагають зміцнити дитячу психіку. Також не забувайте про те, що ви є прикладом, зразком наслідування. І будь-яке негативне дію (наприклад, скандал з кимось із родичів) може негативно позначитися на маленьку людину. В цілому мирна обстановка в сім'ї робить дітей спокійними і врівноваженими. Пам'ятайте, що у ваших силах зберегти їх психічне здоров'я.
Проблема збереження психологічного здоров'я дитини все частіше хвилює сучасних батьків. Середовище, в якому мешкають діти, несприятливо позначається на психіці дітей, а рівень стомлюваності зростає з кожним днем.
Інструкція
1
Розмовляйте з дитиною на всі хвилюючі його теми. Розпитуйте постійно про всі явища, що відбуваються в дитячому садку, у школі. Слідкуйте за його активністю і емоційним станом, ні в якому разі не допускайте перевтоми. Не будьте байдужі до проблем дитини. Дізнавайтеся якомога більше про особистості дитини у шкільних психологів, які регулярно стежать за розвитком дітей.
2
Чи не ставте перед дитиною умов, неможливих для виконання. Не змушуйте вчитися краще за всіх, не кожна дитина має здібності до відмінного сприйняттю з усіх предметів. Участь у проведенні свят, змагань повинно бути добровільним, за бажанням самого малюка.
3
Переглядаючи шкільні зошити і щоденник, що не висловлюйтеся різко, критикуйте, але в міру. Краще зверніться за допомогою до репетиторів і шкільним вчителям. Дитина повинна довіряти вам, а не боятися розповідати про найменші своїх невдачах у відносинах з однолітками і викладачами. Активно беріть участь у вирішенні будь-яких конфліктів, щоб ваша дитина не відчував себе самотньо в цьому величезному світі.
4
Контролюйте зайнятість дитини після уроків. Відвідування великої кількості гуртків та секцій не завжди позначається позитивно на психологічному стані дитини.
5
Слідкуйте за тим, що приносить радість дитині, а що викликає негативні емоції. Налагодьте хороші взаємини в родині, не допускайте сварок і скандалів на очах дитини. Будьте доброзичливі. Керуйте своїми емоціями, зберігайте рівновагу, тому психологічне здоров'я залежить від стосунків між батьками.
6
Скоротіть тривалість перегляду телепередач, якщо ви стали помічати поганий сон, сильну втому дитини. Створіть комфортне середовище для життя, щоб не спотворювати емоційний розвиток.