Як побудувати будинок-курінь. каркасний курінь.

Дом-курінь прикрашає будь садову ділянку: він може служити як основним житлом, так і тимчасовим притулком для однієї людини або для цілої родини. Також його можна використовувати як комори для зберігання різних інструментів або садового приладдя. Побудувати будинок-курінь своїми руками зовсім не складно. Якщо всі необхідні матеріали вже готові, то на це піде всього кілька днів.
Інструкція
1
Щоб побудувати будинок-курінь, складіть спочатку його проект: на папері зобразите то, як ви бачите ваш майбутній будиночок. Виділіть під курінь невеликий майданчик розміром приблизно 2 на 2 метри. Фундамент для будиночка-куреня закладіть з каменів і бетону, які викладіть на попередньо вирівняну поверхню. Висота основи повинна становити приблизно 30 см від землі.
2
Тепер на викладений фундамент встановіть раму з дощок висотою 2 м. Верхня поверхня цієї рами повинна бути тільки горизонтальною. З боків раму зміцните за допомогою рейок і каменів, призначте до неї опалубку для ганку. У підставу укладіть старі цеглини або камені, розташовуючи з боків найбільші з них. Порожній простір між ними заповніть цементом, який в наслідок утворює горизонтальну площину підстави. Ганок викладіть природним каменем правильної прямокутної форми.
3
Поки засихає бетон, приступите до виготовлення дерев'яного каркаса куреня і його прибудови. Двері розташуйте на південній стороні будиночка, а прибудову та віконний проріз - на східній. Слідкуйте, щоб бічні сторони куреня виступали за його підставу на 40-50 см по обидва боки.
4
Основний каркас будиночка і прибудови зберіть з брусків з перетином 50 мм на 70 мм. Каркасні бруски з'єднайте між собою за допомогою шурупів і цвяхів. При з'єднанні рами з брусками використовуйте з'єднання «в шип». Раму поглибте в бетон підстави. В боковини брусків через кожні 50 см забийте цвяхи, щоб міцніше зв'язати раму з основою. Бічні каркаси з'єднайте між собою за допомогою сталевої пластини. Прибудову і боковини з'єднайте додатковими трьома брусками.
5
Зовні і зсередини обшийте каркас куреня дошками. Пол теж зробіть з дощок, які прибийте цвяхами до лагів. Усередині будиночок краще обшийте вагонкою, фанерою або деревно-волокнистими плитами. Далі проведіть всі роботи по захисту будинку від негоди, руйнувань та іншого. Зовні обшивку куреня покрийте морилкою, оліфою (двічі) і лаком або олійною фарбою.