Як звільнитися без скандалу.

Догляд хорошого і цінного працівника часто сприймається роботодавцем як особисту образу. Вміння не посваритися з начальством при розставанні і зберегти з колегами гарні відносини - ціле мистецтво.
Вам знадобиться
  • - заяву про звільнення за власним бажанням.
Інструкція
1
Попередьте про свій відхід заздалегідь. Закон вимагає сповістити роботодавця за два тижні до передбачуваної дати звільнення. Якщо на вашу посаду важко швидко підібрати фахівця або ж ви відповідаєте за великий обсяг роботи, попередьте про свій відхід за кілька місяців. Роботодавець підбере вам заміну, а ви зможете спокійно передати справи новому людині.
2
Виберіть для бесіди з роботодавцем відповідний час: «гарячі» проекти, що потребують зосередженості та уваги, важливі переговори, стресові ситуації навряд чи посприяють тому, що новина про ваше догляді буде сприйнята з ентузіазмом. Постарайтеся вибрати такий час, коли керівник налаштований благодушно, тоді у вас менше шансів зіпсувати йому настрій і вступити в конфлікт.
3
Поясніть причини відходу. Не обов'язково говорити, що вам запропонували високу зарплату або більш перспективну посаду. Сімейні обставини або елементарне бажання змінити робочу обстановку, отримати досвід в іншому місці - цілком достатні причини для звільнення. Будьте тверді. Дайте зрозуміти, що рішення остаточне. І йти на компроміси ви не мають наміру. Подякуйте за співпрацю. Приємні і щирі слова навряд чи залишать людину байдужою. Навіть якщо робота була пов'язана з безліччю конфліктів і труднощів, знайдіть і відзначте тільки позитивні моменти. Обговоріть з керівництвом вашу роботу. Покажіть зацікавленість в тому, щоб ваш відхід не позначився на виконуваній роботі - постарайтеся до наміченої дати догляду завершити всі поточні справи і підготувати собі заміну.
4
Будьте бездоганні в роботі, особливо в останні тижні, щоб не дати приводу звинуватити вас в поганому виконанні обов'язків.
5
Невеликий подарунок для колег, прощальне частування згладять можливий негатив від вашого відходу. Чи не роїться про блискучі перспективи нової роботи - людям може бути неприємно вислуховувати подібні одкровення. Проявляйте повагу до почуттів колег.