Як організувати роботу бухгалтера.

Бухгалтер - особа матеріально відповідальна, тому організація роботи співробітників бухгалтерії повинна мати планомірний характер на будь-якому виробництві. Погана організація робота на цьому вкрай важливому ділянці може привести до фінансового краху підприємства.
Інструкція
1
Зверніть увагу: навіть у тому випадку, якщо у фінансових проблемах, що виникли на вашій фірмі, винуватим буде визнаний бухгалтер (або головний бухгалтер), відповідати за всією суворістю закону доведеться керівникові.
2
Якщо ви тільки організуєте роботу підприємства і набираєте штат, приймайте на роботу співробітників бухгалтерії не «по знайомству», а з особистих і професійних якостей, багато з яких можна визначити ще в ході співбесіди. Проводите співбесіду із запрошеною фахівцем з аудиторської фірми, так як в наш час диплому бухгалтера іноді не варто довіряти.
3
Встановіть бухгалтеру випробувальний термін (головному бухгалтеру цей термін може бути продовжений до 6 місяців). Зверніться перед першою здачею звітності новим співробітником в аудиторську фірму з тим, щоб вони провели експрес-перевірку документації.
4
Забезпечте співробітникам бухгалтерії підходящі умови для роботи, до числа яких можна віднести: - забезпечення співробітників сучасними ПК та офісною технікою; - оснащення ПК останніми версіями програми «1С: Бухгалтерія»; - можливості прямого спілкування з програмістом і системним адміністратором для адаптації «1С: Бухгалтерія» до потреб вашої організації; - забезпечення виділеної лінії інтернету для оптимізації процесу роботи з програмою «Банк-Клієнт»; - забезпечення прямого доступу до останніх законодавчим і правовим актам; - підписку на періодику за фахом.
5
Кожен бухгалтер повинен нести повну відповідальність за свою частину роботи, а головний бухгалтер - координувати і направляти її, вибірково перевіряючи час від часу роботу співробітників.
6
Простежте за тим, щоб баланс складався щомісяця, а не щокварталу. Це допоможе оперативно відстежувати пересування коштів. Особливу увагу приділіть тому, як оформляється первинна документація.