Подушки безпеки: Як перевірити їх наявність.

Безпека водія на дорозі залежить не тільки від його майстерності і щасливого випадку. Система пасивної безпеки автомобіля, до якої відносяться ремені і подушки безпеки, покликана захистити водія і пасажирів від випадкових травм і діє на випередження аварійної ситуації.
Інструкція
1
Подушки безпеки вперше були використані в американських літаках в 40-их роках минулого століття. Трохи пізніше вони були перенесені і адаптовані під автомобіль. За ці роки подушки були видозмінені, змінювався їх принцип роботи, чутливість датчиків. Подушка безпеки працює від модуля, на який передають сигнали датчики удару. Від удару певної сили подушка вистрілює, захищаючи тим самим голову і тулуб пасажира від фронтального удару об кермо і металеві частини салону автомобіля. Сама подушка розкривається, миттєво заповнюючись газом.
2
Подушки встановлюються в рульовій колонці, на передній частині торпедо з передньої пасажирської сторони, в передніх стійках, і в бічних частинах сидінь. Деякі подушки безпеки можна відключити. Наприклад, якщо ви перевозите на передньому сидіння дитини в автокріслі-перенесенні. Якщо попереду сидить дитина старше, він так же повинен сидіти в автокріслі, бути пристебнутий і крісло відсунуто максимально назад.
3
Максимальний захист при аварії подушки безпеки дають, якщо людина пристебнутий ременями безпеки. В цьому випадку при різкому поштовху ремені натягуються і не дають випасти людині вперед з усієї сили. А значить, і удар про саму подушку пом'якшується. Водій і пасажири повинні перебувати на відстані не менше 25 сантиметрів від подушки. В цьому випадку, у них є всі шанси врятуватися від травм, в тому числі і від удару об саму подушку.
4
Якщо ви не знаєте, де в вашому автомобілі знаходяться кошти безпеки, знайдіть на елементах салону напис Airbag. Цим запатентованим назвою позначаються всі місця, де вбудовані засоби безпеки. Водійська подушка знаходиться в кермі і напис чітко видно. Якщо пасажирської подушки немає, то у верхній частині торпеди зроблена виїмка під відкритий бардачок. Трохи нижче керма і бардачка можуть перебувати подушки, що захищають коліна водія і пасажира. Бічні подушки можуть перебувати на лівій (у водійського) або на правій (у пасажирського) стороні сидіння. У стійці кузова можуть перебувати, так звані, шторки безпеки, які при ударі розкриваються на всю довжину стекол.