Як визначити у дитини апендицит. Як дізнатися якщо у мене апендицит.

Апендицит слід віднести до числа найбільш часто зустрічаються захворювань черевної порожнини, які вимагають хірургічного втручання, у дітей. Зустрічається він в будь-якому віці, але частіше в 8-14 років. Якщо ваша дитина скаржиться на біль у животі, слід негайно викликати лікаря. А поки ви будете його чекати, можете спробувати самостійно діагностувати це підступне захворювання.
Інструкція
1
Покладіть дитину на спину і проведіть пальпацію (обмацування) живота. Починаючи з лівої клубової області, рухайтеся проти годинникової стрілки. Симптомом апендициту є посилення хворобливості при обмацуванні в правої клубової області. Ця ознака дуже важливий. У лікувальній практиці він отримав назву локальна болючість. Можете спробувати оглянути ваше чадо під час сну. Тоді при пальпації правого нижнього квадрата живота з'являється симптом відштовхування - це відштовхування руки досліджує рукою сплячу дитину.
2
Другим основним ознакою запалення є захисне напруження м'язів у правому нижньому квадраті живота. Для визначення цього симптому покладіть руки на живіт дитини (ліву - на праву клубову область, а праву - на лівий нижній квадрат живота хворого). Дочекайтеся вдиху і поперемінно натискайте зліва і справа. Таким чином спробуйте визначити різницю в тонусі м'язів.
3
Тепер слід визначити наявність симптому Щоткіна-Блюмберга. Поступово глибоко натискайте на передню черевну стінку. Далі швидко і різко відніміть руку. При позитивному симптомі дитина відчує просотаною біль, що виникла відразу ж після того, як ви прибрали руку з живота.
4
Пам'ятайте, дитячий організм на будь-яке запалення реагує підвищенням температури. При апендициті температурна реакція зазвичай не буває більше 37-38 градусів. Зверніть увагу на співвідношення між частотою пульсу і температурою тіла. При підвищенні температури на 1 градус за Цельсієм частота пульсу збільшується на 10 ударів на хвилину. А при запальному процесі в черевній порожнині, серце б'ється набагато частіше.
5
Майте на увазі, при апендициті може змінитися поведінку дитини. У безлічі випадків батьками відзначено, що діти стають примхливими, малоконтактнимі, неспокійними і млявими. Це пов'язано з наростанням больових відчуттів. Безперервність болю призводить до порушення сну (це зустрічається у третини хворих).
6
У 6-8 дітей з 10, при запаленні апендициту, спостерігається блювота. Дуже рідко блювота буває наполегливою.
7
Якщо у вашої дитини з'явилися ознаки захворювання покладіть його в ліжко. Слід негайно викликати лікаря. Пам'ятайте, щоб не нашкодити дитині, не слід робити наступне: - Чи не кладіть на живіт грілку. Це може призвести до розриву відростка і перитоніту, тому як тепло прискорює розвиток воспаленія.- Не давайте ніяких ліків. Вони можуть змастити клінічну картину захворювання (знизити інтенсивність запального процесу, прибрати або зменшити біль і т.д.). Тоді правильно поставити діагноз буде непросто.- Не годуйте і не поїть хворого. Якщо буде необхідна операція, яка проводиться під загальним наркозом, вміст шлунка може потрапити в дихальні шляхи. Щоб не допустити цього дитині потрібно буде промивати шлунок, а це важка і неприємна процедура.
Зверніть увагу
У дітей до 3 років переважають загальні симптоми - підвищення температури тіла, рідкий стілець, блювота.
Корисна порада
При найменшій підозрі викликайте «швидку допомогу». У дітей захворювання протікає стрімко, так що стан перитоніту може розвинутися відразу ж після перших скарг.