Як правильно писати твір. твір секрети мого літа.

Незважаючи на те, що твір як форма підсумкової атестаційної роботи давно скасована, його написання залишилося в якості окремих частин екзаменаційних робіт: ДПА з російської мови в 9 класі, завдання C в ЄДІ з російської мови, літератури, суспільствознавства. Тому навчитися писати твір потрібно.
Інструкція
1
Пишіть розбірливим почерком, дотримуючись поля.
2
Пам'ятайте про обсяг твори. В ДПА для 9 класу - не менше 50 слів, в ЄДІ з російської мови - не менше 150 слів. В ЄДІ з суспільствознавства - 200 - 250. Поточні твори за літературним твором - 4-5 сторінок.
3
Ретельно підходите до вибору теми твору. Писати потрібно про те, що добре знаєте, що прочитали, в чому розбираєтеся і що вам ближче. Запишіть на чернетці все, що згадаєте, що прийшло в голову з приводу обраної теми: біографічні дані автора, епоха, герої, сюжет, епізоди, висловлювання критиків.
4
Складіть і запишіть план майбутнього твору - це допоможе не збитися, чи не відійти в сторону. Слідкуйте за тим, щоб при записі своїх думок ви не порушували логіку викладу. Чи не збивайтеся на переказ тексту, якщо твір пишеться за літературним твором.
5
Пам'ятайте про композиції (членуванні) тексту. У будь-якому творі повинні бути три частини: вступ, основна частина, висновок. Напишіть у вступі загальні відомості про час створення, загальну оцінку твору.
6
Розкрийте в основній частині твору зміст і сенс теми. Пам'ятайте, що всі теми можна розділити на три групи: тема-поняття, тема-питання і тема-судження.
7
В самому формулюванні теми-судження закладена ідея майбутнього твору, тому це найлегша тема. Наприклад, "Чацький - виразник передових ідей". Вам необхідно підібрати аргументи для обґрунтування даного судження.
8
Тема-питання, наприклад, - "Яка ваша думка про тюрмі?". Вам необхідно самостійно визначити ідею твору-міркування. Врахуйте, що різні автори можуть відповідати по-своєму на питання, задане в темі, тому і ідеї відрізняються, і аргументи будуть підібрані свої.
9
Найбільш важка - тема-поняття, бо в ній ви не знайдете прямої вказівки на те, як і про що треба писати. Наприклад, "Образ Чацького". Вам необхідно самостійно визначити проблему, ідею вашого твору.
10
Розкрийте ідейний зміст твору, зробіть необхідні висновки в заключній частині вашого твору.