Як зробити сенсорну кнопку.

Колись сенсорні кнопки в апаратурі були даниною моді. Сам факт, що на кнопку не потрібно натискати, а достатньо лише доторкнутися до неї, викликав у користувачів захват. Сьогодні ж такі кнопки стали настільки буденними, що застосовують їх розробники апаратури навіть рідше, ніж торік.
Інструкція
1
Придбайте мікросхему К561ЛА7 або К561ЛН2. Перша дозволяє реалізувати до чотирьох сенсорних кнопок, друга - до шести.
2
Ознайомтеся з цоколевкой мікросхеми К561ЛА7: - 1 елемент: 1, 2 - входи, 3 - вихід; - 2 елемент: 5, 6 - входи, 4 - вихід; - 3 елемент: 8, 9 - входи, 10 - вихід; - 4 елемент: 12, 13 - входи, 11 - вихід.
3
Ознайомтеся з цоколевкой мікросхеми К561ЛН2: - 1 елемент: 1 - вхід, 2 - вихід; - 2 елемент: 3 - вхід, 4 - вихід; - 3 елемент: 5 - вхід, 6 - вихід; - 4 елемент : 8 - вхід, 8 - вихід; - 5 елемент: 11 - вхід, 10 - вихід; - 6 елемент: 13 - вхід, 12 - вихід.
4
Візьміть до відома, що у обох мікросхем сьомий висновок призначений для підключення до загального проводу, а чотирнадцятий - для подачі позитивного полюса живлення (від 3 до 15 В). Напруга живлення мікросхеми повинно бути рівним напрузі харчування тих логічних вузлів, до яких вона підключена, бажано навіть, щоб вони харчувалися від загального джерела.
5
Щоб з будь-якого з логічних елементів мікросхеми зробити сенсорну кнопку, спочатку, якщо елемент має два входи, з'єднайте з між собою. Потім вхід (або точку з'єднання входів, залежно від елемента) підключіть до плюсової шині живлення через резистор опором близько двох мега. На передній панелі приладу встановіть поруч два сенсора. Підключіть один з них коротким провідником до входу елемента або точці з'єднання його входів, а інший - настільки ж коротким провідником до загального проводу пристрою.
6
Коли сенсорних контактів ніхто не стосується, на виході відповідного логічного елемента присутній логічний нуль (оскільки його вхід через резистор з'єднаний з шиною живлення, або, як кажуть на жаргоні, «підтягнуть вгору», що відповідає одиниці, а елемент є інвертором). Якщо ж торкнутися одночасно обох сенсорних контактів, вхід елемента через опір шкіри, яке значно менше відповідного параметра резистора, виявиться підключений до загального проводу, що відповідає логічному нулю. А на виході елемента з'явиться рівень, відповідний логічній одиниці, який протримається доти, поки палець не приберуть з сенсорів.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся сенсорів, перебуваючи в одязі, схильної до накопичення статичної електрики. Не використовуйте сенсори в апаратурі, що живиться від мережі без розділового трансформатора.