Як заклеїти матрац.

Відпочивати на надувному матраці зручно і при виїзді на природу, і вдома. Наповніть його повітрям - виходить відмінне спальне місце. Здує - матрац компактно складається в невеликій сумці. У цього виробу один один недолік - його можна легко проткнути. Але це ще не привід його викидати.
Вам знадобиться
  • Шкурка
  • Ацетон (розчинник, бензин)
  • Гумова латка
  • Клей
  • Прес
Інструкція
1
Випустіть повітря з матраца і підготуйте його для ремонту. Такі вироби часто мають ворсисту поверхню, яка заважає клею міцно схопитися. Обережно вирівняйте шкуркою місце навколо діри в матраці. Знежирте цю область: ретельно обробіть її ацетоном, розчинником або бензином.
2
Підготуйте підходящу латочку. Нею може послужити просто шматок гуми. У комплекті з повітряним матрацом часто пропонують готовий набір для ремонту - в нього входять латки і клей. Що ще можна використовувати? • Купіть в магазині спортивних товарів спеціальний ремонтний комплект для човнів з ПВХ (полівінілхлориду). Він коштує недорого, а допомагає відмінно. • Добре служать ремонту надувних матраців набори для заклеювання велосипедних камер. • Можна скористатися також вінілової плівкою-самоклейкой для зовнішньої реклами. При надування матраца така латочка буде розтягуватися разом з ним.
3
Купіть хороший клей. Зазвичай для ремонту повітряних матраців використовують силікатний клей, «Момент» або клей ПВХ. Нанесіть тонкий шар клею на обидві склеювані поверхні і далі дійте згідно з його інструкції - відразу акуратно прикладіть латку або вичікуйте потрібний час (до 15 хвилин).
4
Сильно притисніть латку до ушкодженого місця! Покладіть на заклеєне місце пресс (обережно, не посуньте його з місця!) І витримайте кілька годин. Не рекомендується надувати відремонтований матрац раніше ніж через 12-14 годин.
5
Викликайте фахівців з ремонту гумових та ортопедичних матраців, якщо з яких-небудь причин ви не змогли з цим впоратися самостійно. Дізнайтеся, чи працюють такі служби у вашому місті - по телефонній довідці або через інтернет. Вони ремонтують проколи і розриви вироби у себе в офісі або вдома.
Зверніть увагу
Обережно поводьтеся з надувним матрацом! Іноді відремонтувати його не виходить, і залишається купувати новий. Спробуйте зшити для матраца чохол з щільного брезенту - він стане більш зносостійким.
Корисна порада
Якщо продірявився матрац потрібен вам негайно, спробуйте тимчасово склеїти його щільним широким скотчем або білим пластиром. Зазвичай на повітряному матраці з такою латкою можна спокійно спати до ранку - повітря виходить з нього, але дуже повільно.