Як пробити чек на касі.

Касовий апарат був винайдений 13 липня 1875 Девід Брауном і швидко завоював популярність для ведення розрахунків як в Америці, так в Європі. Він призначений для реєстрації торгових операцій над товаром і для друку касового чека, в якому повинна бути зазначена ціна за товар і дата продажу. Подібні пристрої використовуються повсюдно в магазинах, супермаркетах та інших торговельних мережах.
Інструкція
1
При реєстрації малого бізнесу для фіксації витрат і доходів також застосовується цей апарат. Потім касові чеки додаються до податкової декларації як доказ чесності та добросовісності роботи приватного підприємства. Щоб пробити чек в касі, для початку включите касовий апарат. Якщо на індикаторі висвітився напис "Запит", наберіть КЗ ВВ. Горить правильна дата, натисніть ВВ. Вкажіть поточний час і натисніть ВВ. Після всіх проведених операцій повинні загорітися цифри 0.00. Це означає, що режим "Каса".
2
Наберіть суму (100 р 50к) - 1Д - ВВ - = - ВВ. Після цього сформуйте Z - звіт: КЗ - 2В - ВВ, а потім Х-звіт: КЗ - 1Д - ВВ. Після чого натисніть два рази скидання (СБ), і чек повинен вибитися з вказаною сумою. Подібна операція є стандартною і проводиться при першому включенні касового апарату. Залежно від моделі та виробника, послідовність дій може бути дещо інший, але суть її залишається однією і тією ж.
3
Перед початком роботи з касовим апаратом ретельно ознайомтеся з інструкцією з його експлуатації. У ній, як правило, повинні бути описані всі проблеми, з якими може зіткнутися новачок. Якщо вам щось не ясно, порадьтеся з колегами по роботі - вони обов'язково допоможуть справитися з виниклими у вас труднощами, пов'язаними з виконанням тієї чи іншої торгової операції.
4
Відповідно до загальноприйнятої класифікації, касові апарати застосовуються в сфері послуг, у торгівлі, в готелях і ресторанах, для торгівлі нафтопродуктами та газом. Також вони бувають автономними, пасивно-системними, активно-системними і фіскальними реєстраторами. Застосування касових апаратів врегульовано російським законодавством. Про це свідчить федеральний закон № 54-ФЗ від 22 травня 2003 року «Про застосування контрольно-касової техніки при здійсненні готівкових грошових розрахунків і (або) розрахунків з використанням платіжних карт». Незаконне застосування апарату покладає на підприємство певні штрафні санкції.
Відповідно до ФЗ №54 від 22 травня 2003 року «Про застосування контрольно-касової техніки», без реєстрації ККМ в податкових органах жоден підприємець, чий бізнес пов'язаний з торгівлею, сферою послуг і деякими виробничими галузями, не зможе легально почати роботу.
Інструкція
1
Придбайте ККМ і зареєструйте її в податкових органах на ім'я своєї організації. Отримайте паспорт касового апарата з позначкою про реєстрацію.
2
Стандартна каса зазвичай працює в 5-ти режимах: - реєстрація; - X-звіт (звіт без погашення); - Z-звіт (звіт з погашенням); - програмування (ПР); - податковий інспектор (НИ) .Режим програмування ККМ доступний тільки співробітнику сервісу, який обслуговує це підприємство, режим «НИ» - тільки податковому інспектору.
3
Увімкніть касовий апарат. В процесі підключення каси проходить її самотестування. Якщо самотестування пройшло вдало, то на індикаторі з'явиться 0.00. Якщо ні, усуньте помилку, ознайомившись з інструкцією, або зверніться в сервіс.
4
Введіть пароль для входу в касу (якщо він був встановлений). Натисніть «КЗ» - «ВВ» для того, щоб перевірити правильність дати, і відкоригуйте її при необхідності. Підтвердіть правильність змін, натиснувши «ВВ».
5
Наберіть суму. Потім виконайте наступну послідовність: «1/Д» - «ВВ» - "="- «ВВ». Сформуйте Z-звіт: «КЗ» - «2/В» - «ВВ». А потім і X-звіт: «КЗ» - «1Д» - «ВВ». Натисніть два рази скидання («СБ»). Ця операція виконується кожен раз при включенні машини. Подивіться, чи та сума, яку ви набирали, пробилася на чеку . Залежно від моделі ККМ, послідовність виконуваних дій може дещо різнитися.
6
Щоб пробити чек в певну секцію (відділ), наберіть суму вартості товару, натисніть клавішу секції («« 1/Д »,« 2/В »,« 3/Т »або« 4/С ») і клавіші «ВВ» - "="- «ВВ». Якщо вам необхідно пробити кілька товарів в одному чеку , наберіть суму вартості першого товару, натисніть одну з чотирьох клавіш секції та клавіші «ВВ» - "=". Після цього введіть ціну чергового товару, натисніть клавішу «ВВ». Остання дія слід повторити потрібне число раз. Після того як ви пробили чек на всі товари, натисніть "="- «ВВ».