Як виміряти напругу акумулятора. Як правильно підключити акумулятор к.

Стан і ступінь зарядженості вашої акумуляторної батареї можна визначити, заміривши напруга на клемах АКБ. Найчастіше це може бути єдиним способом, якщо у вас герметизований акумулятор, у якого неможливо заміряти щільність електроліту.
Вам знадобиться
  • - вольтметр,
  • - ареометр.
Інструкція
1
Для того щоб виміряти напругу в акумуляторної батареї, скористайтеся цифровим вольтметром, здатним робити виміри з точністю до десятих і сотих часток вольта.Перед проведенням замірів від'єднайте акумулятор від усіх споживачів і зарядних пристроїв і почекайте не менше двох часов.После того як всі хімічні процеси в банках припиняться, приступайте до вимірювань.
2
Приєднайте дріт (зазвичай чорного кольору) приладу з маркуванням «-» до негативної клеми акумулятора, а червоний, маркований знаком «+» - до позитивної. Контакт повинен бути щільним, для цього на кінцях дроти повинні бути зажіми.Снімайте свідчення. Ступінь зарядженості вашого акумулятора визначте за таблицею, наведеною ніже.Можно заміряти напругу на кожній банці акумулятора, і таким чином виявити несправну.
3
У акумуляторів з рідким електролітом можна визначити ступінь зарядженості і залишкову напругу по щільності електроліта.Для цього візьміть ареометр. Відкрийте пробки банок АКБ і заберіть в прилад електроліт. Відзначте і запишіть показання щільності в кожній банці.
4
На наведеній таблиці показані значення щільності електроліту, відповідні залишковим напрузі, для 12 і 24-х вольтів акумуляторів. Зіставте отримані показання щільності електроліту з наявним на момент вимірів напругою. Виведіть середнє напряженіе.Определіте ступінь зарядженості вашого акумулятора у відсотках.
Зверніть увагу
Обов'язково користуйтеся при роботі з електролітом гумовими рукавичками і надягайте захисні окуляри!
Корисна порада
Пам'ятайте: заміри потрібно проводити не раніше, ніж через дві години після відключення акумулятора.