Як зробити підлогову вішалку.

Найпершою вішалкою, швидше за все, було звичайне дерево з обламаними нижніми гілками. Можна припустити, що комусь із наших предків прийшла в голову думка притулити дерево, запасена для багаття, до стіни печери і повісити на нього свою шкуру. Ймовірно, саме звідти розпочала свій шлях вішалка-стійка, яка є найпростішою і технологічною з усіх своїх підлогових побратимів. І якщо вже братися за виготовлення саморобної вішалки, то перевагу потрібно віддати саме цієї конструкції.
Вам знадобиться
  • Зварювальний апарат, болгарка, набір слюсарного інструменту, фарба, металопрокат: труба? 27-32 мм, пруток? 10 і? 16 мм.
Інструкція
1
Відріжте заготовки для деталей вішалки: • для стійки: труба? 27-32 довжиною 160 см - 1 шт; • для ніжок: пруток? 16 мм довжиною 30 см - 3 шт; • для гаків: пруток? 10 довжиною 40 см - 4 шт.
2
Скруглите болгаркою кінці заготовок ніжок, гаків і стійки. Кінців заготовок для гаків надайте форму півсфери.
3
Зігніть заготовки для гаків у формі знаків запитання. Підберіть відповідні розміри дослідним шляхом, маючи на увазі, що ніжка знаку питання виконуватиме роль гака для головних уборів, а головка - для пальто. Зігніть заготовки для ніжок посередині з радіусом вигину 150 мм.
4
Приварите ніжки до стійок під кутом 120 ° по відношенню один до одного, приймаючи до уваги, що нижній кінець стійки повинен знаходитися на відстані 10 см від пола.Пріваріте гаки до верхнього кінця стійки, перевернувши «знаки питання» головою вниз . Місце контакту стійки з гаками повинно розташовуватися на відстані приблизно 5 см від верхнього кінця стійки. Кут нахилу гаків по відношенню до стійки підберіть досвідченим шляхом.
5
Відбийте з вішалки зварювальну окалину, почистіть наждачним папером, знежирте і пофарбуйте. Колір фарби підберіть залежно від кольору інтер'єру. Красиво виглядає підлогова вішалка, пофарбована двома кольорами, наприклад, гаки фарбою під бронзу або золото, а стійка і ніжки - смарагдово-зеленим кольором.
Корисна порада
В тому випадку, якщо вішалка розташовується в ніші, зручним є варіант обертової конструкції. В цьому випадку її стійка повинна складатися з двох частин. Верхня частина виготовляється з труби діаметром 27-32 мм з надітими на її нижній кінець 2-мя підшипниками кочення, встановленими на відстані один від одного 100-150 мм. Для нижньої частини береться труба з внутрішнім діаметром, рівним або трохи більшим зовнішнього діаметра підшипників. Для забезпечення беззазорному посадки підшипників можна використовувати проміжні втулки, виготовлені з тонкої сталі або різні склеювальні суміші, начебто епоксидної смоли. Однак найбільш технологічним рішенням є все ж проточка і розточування посадкових діаметрів під підшипники на токарному верстаті.