Як скласти план гуртка.

Планування - важливий момент організації педагогічної роботи. Будь-яке навчальне або виховне дію, незалежно від спрямованості гуртка, повинно мати мету. Педагог повинен також знати терміни, в які він припускає дати дітям ті чи інші знання або навички. Все це знаходить відображення в журналі планування та обліку роботи гуртка, який, крім усього іншого, є основним фінансовим документом.
Вам знадобиться
  • - журнал;
  • - програма роботи гуртка;
  • - методичні розробки з тематики гуртка.
Інструкція
1
Перед тим як написати в журнал власне план, впишіть туди ще кілька пунктів. Там повинні бути записані правила користування журналом і його зміст. Сторінки в утриманні можна проставити після того, як ви складете план, але до затвердження цього документа директором.
2
План роботи корисно скласти спочатку на чернетці, а вже потім переписати в журнал, який є офіційним документом. Визначте цілі і завдання своєї роботи на рік. Це робиться на підставі програми гуртка. Цілком можливо, що навчання триває декілька років, тому врахуйте, що ваші діти вже вміють і чому їх необхідно навчити. Цей розділ включає освітні, виховні і розвиваючі завдання.
3
Наступний розділ плану присвячений організаційній роботі. Розкажіть про заходи, які ви збираєтеся провести і вкажіть їх дати. В обов'язковому порядку повинні бути визначені терміни формування гуртка, число і час першого організаційного заняття. Це зручніше зробити у вигляді таблиці.
4
В розділі, присвяченому виховної роботи, розкажіть про лекції, зустрічах, виставках, екскурсіях, в яких ви припускаєте брати участь разом з дітьми. Тут повинні бути вказані дата, місце проведення та короткий передбачуване зміст. Сюди ж можна включити роботу з соціальним педагогом або психологом, якщо така передбачається.
5
Попередні пункти плану навчально-виховної роботи гуртка схожі на ті, які заповнюють шкільні вчителі. Але в плані установи додаткової освіти має відбиватися і взаємодія зі школою і класними керівниками. В цьому ж розділі розкажіть про те, як ви припускаєте працювати з батьками. Це можуть бути батьківські збори, виставки дитячих робіт, відкриті заняття, спільні екскурсії і так далі. В журналі необхідно розповісти також про методичну роботу: відвідуванні майстер-класів, виставок, творчих груп, педрадах.
6
В основі календарного плану лежить навчально-тематичний план тієї програми, по якій ви працюєте. Він складається на одну навчальну чверть. План на першу чверть повинен бути оформлений до початку навчального року, на другу - за 20 днів до закінчення першої і так далі. Відзначте в календарі початок і кінець навчальної чверті. Викресліть святкові дати. Позначте дні, за якими займається ваш гурток, і підрахуйте їх. Заняття можуть проходити і в канікули, тому календарний план на чверть закінчується останнім днем таких з ним канікул.
7
Випишіть з потрібного розділу навчально-тематичного плану програми теми, за якими ви припускаєте працювати. Визначте зміст роботи по кожній з них і кількість годин, яку необхідно для вивчення матеріалу.
Зверніть увагу
Журнал планування та обліку роботи гуртка зберігається в архіві не менше п'яти лет.Помімо перспективного і календарного плану, керівник веде облік відвідуваності.