Як сушити рослини.

Флористичні композиції із сухих рослин користуються великою популярністю. Рукодільниці складають із сухих квітів приголомшливі букети та настінні композиції. Але перш ніж квітка займе своє місце в панно або букеті, його слід правильно висушити. Існує кілька способів сушіння рослин.
Інструкція
1
Природна сушкаЕстественная сушка - головний спосіб консервації рослин. При природній сушці основна маса рослин прекрасно зберігає колір. Зрізані рослини звільніть від непотрібних листя, зв'яжіть в пучок і повісьте на дріт вниз головками. Цим способом краще сушити золотарник, пижмо, лімоніум.Некоторие рослини можна навіть не зрізати, оскільки вони прекрасно висихають самі прямо в саду - на корню. До таких відносяться нігтики, жовтець, никандра, кермек, астильба, гелихризум, троянда та інші.
2
Площинна сушкаЕслі ви хочете використовувати сухі рослини для складання колажів, використовуйте для їх підготовки площинну сушку. Розкладіть рослини, листя і квіти між сторінок паперу, перекладаючи їх гігроскопічним матеріалом (серветки, фільтрувальна папір тощо). Притисніть папір вантажем. У міру висушування рослини замінюйте всмоктуючий матеріал новим.
3
Об'ємна сушкаДля складання об'ємних букетів застосовуйте інший спосіб консервування рослин. Він називається об'ємна сушка. Для цієї сушки використовують пісок, пісок навпіл з бурою або вату. Для сушки в піску рослини закріплюють в ящику з висувним дном за допомогою сітки, потім засипають прожареним чистим піском. Терміни сушки рослин в піску варіюються в межах 5-10 днів. Після закінчення сушіння пісок із ящика за допомогою висувного дна акуратно видаляють, а рослини залишаються в ящіке.Об'емную сушку можна здійснювати за допомогою вати. Приготуйте картонний ящик, виконайте в ньому отвори і поставте в них квіти так, щоб суцвіття знаходилося зовні, а стебло звисав всередину ящика. Обережно перекладіть кожну квітку ватою. Не забудьте підкласти вату між суцвіттям і ящиком. Після цього залиште картонний ящик в сухому теплому місці на 2-3 тижні.
4
Сушка за допомогою утюгаСамий швидкий спосіб сушіння - сушіння праскою. Для квіток акації, пожовклих осіннього листя цей спосіб консервації є ідеальним. Покладіть на дошку кілька шарів газетного паперу або серветок, потім рослини, потім ще пару шарів газети. Пропрасуйте все це споруда не дуже гарячою праскою кілька разів.