Як поліпшити якість запису мікрофона. Як поліпшити якість звуку на комп'ютері мікрофон.

Погодьтеся, що навіть найкрасивіша авторська пісня, неякісно записана, навряд чи принесе вам задоволення: ви будете постійно відволікатися, зосереджуючись не так на мелодійності звучання, а якихось сторонніх звуках. Але, виявляється, якість запису мікрофона можна поліпшити і цим вирішити безліч проблем.
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер з доступом до глобальної мережі;
  • - мікрофон;
  • - мікшер.
Інструкція
1
Використовуйте дорогий якісний мікрофон. Як правило, недорогі мікрофони звучать дешево. В ідеалі, це має бути професійний студійний мікрофон, який слід підключити до цифрового мікшера. А цей мікшер через USB-інтерфейс підключіть до персонального комп'ютера.
2
Відкрийте програму, в якій будете виробляти наступне редагування записаної музичної композиції. Це може бути одна зі спеціальних програм, наприклад, Audacity, що відрізняється простий використання та широким спектром функціональних можливостей, що відкриваються перед користувачем ПК. Відкривши цю програмку, зайдіть в її меню і виберіть «Файл», а потім - «Відкрити». Після цього вкажіть програмі директорію до записаної музичної композиції та натисніть "ОК".
3
З метою поліпшення якості звучання музичного твору використовуйте всі доступні для цього інструменти програми. Для початку зайдіть в меню - пункт «Змінити», і виконайте додаткову обробку аудіофайлу. Після цього зробіть фільтрацію музичної композиції, використовуючи для цього опцію «Скорочення шумів». По закінченню обробки музичного файлу збережіть цю музичну композицію у форматі mp3 або wav.
4
Якщо необхідно поліпшити якість аудіофайлу, який був стиснутий, використовуйте ту ж програму Audacity. Скористайтеся доступними ефектами, знайти які можна у вкладці Effects, Noise Removal і Equalization. Потім збережіть всі зміни.
Зверніть увагу
Яким би не був якісним мікрофон, він не зможе забезпечити високоякісне звучання, якщо під час запису буде щось падати, тарахкати і видавати інші подібні звуки. Ізолюйте приміщення: там нікого стороннього бути не повинно.
Корисна порада
На просторах глобальної мережі є безліч професійних програм, призначених для поліпшення якості звучання: ознайомитеся з їх оглядом і відгуками, а також вивчіть рекомендації досвідчених користувачів.
Якщо ви плануєте записати що-небудь на комп'ютері через мікрофон або у вас вже є запис, але ви хочете переконатися, що вона добре звучить, необхідно скористатися деякими невеликими хитрощами для поліпшення якості звуку.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - мікрофон;
  • - цифровий мікшер;
  • - програмне забезпечення для редагування звуку.
Інструкція
1
Постарайтеся використовувати якомога більш якісну модель мікрофону для запису звуку. Дешевий мікрофон буде в будь-якому випадку звучати відповідним чином. Ви можете проводити різні маніпуляції з записаним звуком, але все одно буде помітно, що ви використовували дешевий мікрофон. Тим не менш, для поліпшення якості записуваного звуку ви можете підключити мікрофон до професійного цифрового мікшера через USB-порт комп'ютера.
2
Відрегулюйте якість запису через мікрофон в настройках звуку вашої системи. Щоб виконати це, зайдіть в «Майстер налаштувань» і наслідуйте запропонованих кроках. Коли буде потрібно, почніть переміщати мікрофон на 3-5 см від вас і міняти відображаються в меню настройки, поки ви не досягнете достатнього рівня чутливості мікрофона. Коли додаток запропонує, говорите в мікрофон, при цьому продовжуючи його пересувати, поки вас не влаштують отримані результати. По закінченні налаштувань збережіть результат, натиснувши "Готово". Пам'ятайте, що у випадку занадто близького розташування мікрофона до лиця ваш голос при записі звучати буде звучати занадто різко, а якщо ж далеко, то може бути дуже тихим.
3
Скачайте і встановіть на комп'ютер такі професійні аудіо-програми редагування звуку, як Audacity, Cakewalk, Adobe Premiere. Перейти в меню "Файл" і виберіть "Відкрити", після чого вкажіть шлях до аудіозаписи і натисніть клавішу "Відкрити" або "ОК".
4
Використовуйте спеціальні інструменти додатків, щоб поліпшити якість запису. Ви можете вибрати її окрему частину для обробки. Перейти у головне меню і виберіть пункт "Редагувати" або "Ефекти". Скористайтеся такими інструментами, як "Придушення шуму", "Розширення аудіо" або будь-якими іншими, щоб змінити звучання запису на ваш розсуд.