Як встановити електричну розетку.

Щоб встановити електричну розетку, необов'язково вдаватися до послуг професійного електрика. Це цілком можна зробити самому. Для цього достатньо: вміти користуватися інструментами, правильно вибрати провід та дотримуватися елементарних правил техніки безпеки.
Вам знадобиться
  • - Розетка;
  • - підрозетник;
  • - провід;
  • - дриль;
  • - УШМ (болгарка;
  • - подовжувач;
  • - викрутка;
  • - изолента/клеми;
  • - захисні засоби.
Інструкція
1
Оберіть місце для установки розетки. Візьміть рулетку і відміряйте від підлоги потрібну відстань. Зробіть на стіні позначку олівцем. Виміряйте так само відстань від розподільної коробки до місця передбачуваної установки, і ви дізнаєтеся: скільки метрів дроту вам знадобиться.
2
Купіть в магазині електротоварів електричну розетку, яка підходить для ваших потреб, і підрозетник (установча коробка). Там же придбайте потрібну кількість дроту марки ПВС або ВВГ, перетином 2х2 мм і більше.
3
Вимкніть подачу електроенергії в приміщення, де збираєтеся працювати. Для підключення електроінструменту скористайтеся подовжувачем, протягнутим з сусіднього приміщення. Подовжувач повинен відповідати правилам техніки безпеки (ізоляція проводу без пошкоджень, відповідність з потужністю використовуваного інструменту).
4
Візьміть дриль. Вставте в патрон дриля спеціальну насадку (коронку) для свердління отворів під розетки і вимикачі. Використовуйте насадку, яка відповідає типу вашої стіни, діаметром 65-68 мм.
5
Увімкніть дриль в розетку і акуратно висвердлите отвір в стіні. Користуйтеся захисними засобами (окуляри, респіратор, рукавички). Вимкніть і приберіть дриль, вона вам більше не знадобиться.
6
Проштрабіте канавку під провід, від розподільної коробки до просвердлені вами отвору. Для цієї мети підійде «болгарка» з диском по каменю. Якщо у вас її немає, зробіть це по-старому, за допомогою молотка і зубила.
7
Вставте підрозетник в отвір і закріпіть його там.
8
Відкрийте розподільну коробку. Підключіть ваш провід, методом скрутки (заізолювавши ізолентою) або за допомогою клемних затискачів. Одна жила - фаза, інша - нуль (визначається тестером). Закрийте розподільну коробку.
9
Візьміть розетку і, викрутивши гвинт, зніміть з неї кришку. Відкрутіть гвинти, які будуть тримати дроти. Вставте заздалегідь зачищені кінці проводу в контакти розетки і затягніть гвинти. Зведіть монтажні лапки, послабивши гвинти. Вставте розетку в підрозетник і зафіксуйте її, почергово затягуючи монтажні гвинти. Лапки розійдуться, і розетка рівно встане на місце.
10
Відновіть подачу електроенергії в приміщення і перевірте розетку на працездатність. Якщо все гаразд, відключіть електрику і закладіть канавку з проводом. Для цього підійде звичайний будівельний гіпс (алебастр). Він швидко сохне, а значить, незабаром ви зможете користуватися встановленої вами електричною розеткою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BFVw5V7T2-s