Як виявити клавіатурного шпигуна.

Клавіатурні шпигуни чи кейлоггери (від англ. Keylogger - реєстратор натискань клавіш) існують вже більше 10 років. За весь цей час були створені шпигунські програми, які здатні передавати логіни і паролі від облікових записів користувачів мережі інтернет. В деяких випадках люди втрачали мільйони доларів, надавши довіру підозрілим ресурсів та електронних листів з досить дивною змістом.
Вам знадобиться
  • Антивірусне програмне забезпечення з постійно оновлюються базами сигнатур.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб не опинитися користувачем шпигунських програм - бути уважним. Світова практика показує, що творці вірусів йдуть на все, щоб заволодіти чужими коштами, викрадаючи логіни і паролі облікових записів.
2
Зверніть свою увагу на поштові листи, часто вони приходять від сайтів, з якими ви ще жодного разу не стикалися. Приміром, свого часу користувачам мережі Вконтакте приходили листи від користувачів із проханням подивитися фото. Після натискання на посилання користувача «викидало» зі свого аккаунта. Як тільки він входив в нього знову, дані користувача відправлялися по невідомому адресою. Справжній адресу сайту - Vkontakte.ru, а на засланні був вказаний Vkonlahte.ru, що видно неозброєним поглядом.
3
Користуйтеся тільки сучасним антивірусним програмним забезпеченням, стежте за останніми оновленнями. Іноді є сенс оновлювати не тільки бази сигнатур, але і версію програми, т.к. кожна нова версія включає в себе нововведення і доопрацювання проблем колишніх версій.
4
Якщо ви хоч раз стикалися з клавіатурними шпигунами, напевно звертали увагу на попередження антивірусного продукту пронебажаному ПО. Кожен антивірус розпізнає шпигуна, як якесь програмне забезпечення, яким воно і є. Для блокування таких шпигунів необхідна спільна робота з антивірусним продуктом. Він вам може вказати тільки на причину, ваша мета розібратися, чи дійсно вказаний файл кейлоггер.
5
Ще один спосіб захисту від шпигунства в вашому комп'ютері - використання віртуальної клавіатури. Найпоширеніший спосіб, який дозволяє позбавитися від крадіжки вагомих даних, таких, як паролі доступу до інтернет-банкінгу, базах даних і т.д. При використанні будь-якій операційній системи з сімейства Windows, запуск віртуальної клавіатури можна здійснювати з меню «Пуск».
6
Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт "Всі програми", перейдіть до розділу «Стандартні», потім «Спеціальні можливості» і натисніть правою кнопкою миші на пункті «Екранна клавіатура». Виберіть пункт «Закріпити в меню Пуск». Тепер віртуальну клавіатуру можна швидко відкрити, натиснувши кнопку «Пуск».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RduY09icqjY