Як обшити стіни вагонкою.

Практично кожній людині в житті хоча б один раз доводиться зайнятися ремонтом. Зараз в будівельних магазинах просто величезна кількість всіляких оздоблювальних матеріалів. Про такий вибір раніше залишалося тільки мріяти. На чому ж зупинитися? Оздоблювальні матеріали з дерева екологічно чисті, приємні для очей, легко монтуються і обробляються. Отже, ви вирішили оббити стіни вагонкою. І якщо вас лякають масштаби майбутньої роботи, і ви абсолютно не уявляєте з чого почати, то ці прості та ефективні поради припадуть вам досить до речі.
Інструкція
1
Що вам потрібно знати про облицювальної дошці, або, як кажуть в народі, вагонке. Виготовляють її з різних порід деревини. З одного боку облицювальна дошка має паз, а з іншого шип. При монтажі дощок шип з'єднується з пазом, чим і досягається міцність і щільність конструкції. Застосовується вагонку для обробки як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь житлових приміщень, а також для облицювання лазень і саун. В квартирі вагонка створює певний мікроклімат: при підвищеній вологості вбирає вологу, а при зниженій віддає. Стіни, покриті якісною облицьованої дошкою, надають затишок і особливий шарм всьому приміщенню.
2
Як будь-який процес, оббивка стін вагонкою починається з підготовки, а в нашому випадку підготовляти ми будемо саме стіни. Якщо у вас дерев'яні і рівні стіни, вагонку можна монтувати відразу, але на практиці таке вдале поєднання зустрічається дуже рідко. В іншому випадку доведеться повозитися.
3
Спочатку робимо обрешітку. Для цього нам знадобляться дерев'яні рейки приблизно 60? 30 мм. Існує просте правило: якщо ви плануєте розташовувати облицювальні дошки вертикально, то рейки прибиваємо горизонтально і навпаки. Середня відстань між двома сусідніми рейками не повинно бути менше 60 см. НЕ монтують обрешітку на очей, скористайтеся схилами, будівельним рівнем і косинцем.
4
Професійні будівельники рекомендують починати від кута. Виставите першу дошку за допомогою рівня і прибийте її цвяхами. Якщо вам не дуже важливий зовнішній вигляд поверхні, цвяхи можна прибивати прямо посередині дощок. У разі, коли вам потрібно красива поверхню, кріплення потрібно сховати. Для цього цвяхи потрібно забивати в край шипа. І при монтажі наступної дошки вони будуть приховані.
5
Замість цвяхів можна користуватися саморізами або спеціальними скобами. Головне не розколоти облицювальну дошку в процесі закріплення, тому цвях потрібно заздалегідь «затупити» а перед вкручування самореза - попередньо просвердлити тоненьке отвір.
Корисна порада
Щоб утеплити стіни і поліпшити шумоізоляцію, в осередку між рейками обрешітки можна помістити ізолюючий матеріал. Перед облицюванням стіни вагонкою переконайтеся, в надійності електропроводки. Бажано зробити креслення всіх частин проводки, а також різних ключових для вас елементів.