Як врізати замок у двері.

Процес врізки замку в двері досить простий. Хоча якщо ви робите це вперше, незайвим буде для початку ознайомитися з теоретичними знаннями, які допоможуть вам здійснити задумане. До того ж, вивчивши теорію, ви позбавите себе від помилок, які можуть привести до псування полотна двері. Отже, ось приблизний порядок розмітки і подальшої установки врізного замка в міжкімнатні двері.
Інструкція
1
Врізати замок слід тільки в встановлену двері. Першим ділом розмітьте місце установки замка. Позначте на торці дверного полотна висоту установки ручки. Оптимальною висотою установки замка є 90-110 см від підлоги. Озброївшись косинцем, перенесіть позначку і намалюйте горизонтальні лінії з обох сторін полотна на тому ж рівні. Тепер виміряйте на замку відстань від передньої планки і до отвору, куди вставляється ручка. Це відстань перенесіть на двері уздовж щойно намальованої лінії від торця і просвердлите таке за розміром отвір, щоб ручка оберталася вільно.
2
Потім виміряйте на замку розмір від отвори під ручку до ключевіни небудь для засувки. Це відстань знову ж перенесіть на полотно двері і висвердлите отвір.
3
На торці дверей розмітьте строго по його центру місце установки вашого замку. Висвердлите за допомогою пір'яного свердла в двері отвори по висоті замка. Глибина отворів повинна дорівнювати глибині замку, а свердло потрібно взяти трохи більшого діаметра, ніж товщина замку. Отвори слід свердлити впритул, щоб було легше добрати залишки стамескою.
4
Вирівняйте посадочне місце вашого замка за допомогою стамески. Потім вставте замок і обведіть олівцем планку замка. Тепер по позначці на рівну товщині планки глибину стамескою виберіть деревину. Тоді планка буде сидіти урівень з торцем дверного полотна. Прикрутите планку на саморізи і зберіть замок. Перевірте роботу замка.
5
Щоб в дверну коробку врізати запірну планку, підведіть двері з закритим замком до коробки і відзначте рівень положення засувки з засувом. На цьому рівні тепер висвердлите в дверній коробці отвори під засув і засувку замка. Перевірте правильність їх потрапляння в отвори, скоректуйте при необхідності. Домігшись повного збігу положення всіх елементів замку, накладіть запірну планку, обведіть її олівцем по периметру, а потім на глибину товщини планки виберіть деревину. Закріпіть планку на саморізи. Подгоните також прикриття полотна, щоб двері від протягів у вас не стукала. Це можна здійснити, підігнувши язичок, що знаходиться на запірній планці.