Як помити мікрохвильову піч.

Мікрохвильова піч, як і всяка побутова кухонна техніка, навіть у самої акуратною господині вимагає періодичної очистки. Внутрішня поверхня мікрохвильової має спеціальне покриття, яке відображає СВЧ-хвилі. Дане покриття досить легко порушити, якщо застосовувати абразивні матеріали. Як же відтерти мікрохвильовку від бруду і жиру, не зашкодивши?
Вам знадобиться
  • - лимон,
  • - м'яка ганчірочка,
  • - тарілка з водою,
  • - зубна щітка,
  • - оцет.
Інструкція
1
Вимкніть мікрохвильову піч від мережі. Розріжте лимон, однією половинкою фрукта добре потріть всі жирні крапельки всередині грубки. Якщо лимона не знайшлося, змочіть ганчірку в 5% розчині оцту і зволожите нею бруд на стінках побутового приладу.
2
Налийте в тарілку для мікрохвильовки звичайну воду, киньте в неї другу половину лимона і поставте в піч. Увімкніть грубку в розетку і налаштувавши на середню потужність, поставте грітися воду на 3-4 хвилини.
3
Нагрівшись і закипіла рідина почне активно випаровуватися. Гарячий пар на стінках камери розпарить бруд і жир настільки, що їх можна буде стерти навіть губкою. Вам залишиться тільки видалити бруд з поверхні, не докладаючи особливих зусиль. Протирайте плями зсередини трохи вологою ганчіркою.
4
Якщо застарілі плями не видаляються таким ефективним способом, то вам не обійтися без спеціальних жірорастворітелей для СВЧ-печей. Мікрохвильову піч необхідно знову вимкнути з розетки. Строго дотримуйтесь інструкції на упаковці. Чистячий засіб з розбризкувача не можна направляти у внутрішні отвори пристрою, на решітку кварцових ламп. Просто нанесіть засіб на ганчірку та протріть стінки.
5
Ні в якому разі не шкребти ножем або залізної губкою. Подряпини на внутрішній поверхні побутового приладу приведуть до його неминучої поломки.
6
Якщо у вашій мікрохвильовій печі встановлений спиралевидний елемент на стелі, скористайтеся для його очищення м'якою зубною щіткою, змоченою в оцті або лимонному соці.
Зверніть увагу
Не користуйтеся приладом, якщо не видалені всі жирові плями. Бруд в печі - джерело неприємного запаху і мікробів. В режимі конвекції або гриля плями стануть дуже темними і їх практично неможливо буде видалити.
Корисна порада
Завжди перед розігріванням накривайте тарілку з продуктами спеціальною кришкою, харчовою плівкою або контейнером, щоб бризки від продуктів менше забруднювали стінки мікрохвильової печі.
Мікрохвильова піч зсередини постійно піддається агресивному впливу пара і жиру. Техніку використовують для приготування їжі і розігріву готових страв. Щоб її очистити можна скористатися готовими засобами або підручними, головне, робити це регулярно.
Інструкція
1
Візьміть за правило протирати стінки мікрохвильової печі після кожного використання. Якщо дотримуватися цю процедуру, бруд, жир і частинки їжі не стануть накопичуватися і згодом їх не потрібно буде видаляти радикальними способами. Ганчірочку для протирання досить змочити водою. Протріть стінки, піддон і верх, потім витріть насухо. Тримайте дверцята відкритими коли не користуєтеся технікою. Таким чином, вона провітрюється і на стінках не утворюється волога.
2
Візьміть склянку, налийте туди воду і кілька крапель лимонного соку. Поставте в мікрохвильову піч на 5 хвилин при максимальній потужності. Після цього можете протерти поверхню, на якій утворюється конденсат, ганчірочкою і витерти насухо. Цей метод допоможе вам позбавитися від жирного нальоту і частинок їжі.
3
Придбайте спеціальні засоби в магазині побутових товарів. Їх наносять на поверхню техніки в рукавичках і залишають на кілька хвилин, іноді можна на ніч. Після чого протирають ганчірочкою і залишають дверцята мікрохвильової печі відкритою, щоб добре вивітрився запах.
4
Очистити мікрохвильову піч ви зможете і за допомогою соди. Додайте в неї води, щоб консистенція нагадувала кашку. Натріть ганчіркою стінки і дверцята, зніміть піддон і вимийте його під водою. Очистіть поверхню і протріть насухо. Такий спосіб добре допомагає очистити від частинок їжі.
5
Придбайте собі спеціальну губку з шорсткою поверхнею, з її допомогою буде легше мити поверхню мікрохвильової печі. Використовуйте її тільки в крайніх випадках, можете наносити на поверхню мікрохвильової печі засіб для посудомийної машини.
Корисна порада
Не використовуйте при очищенні кошти з підвищеним вмістом кислоти.