Як поміняти файлову систему без втрати даних. Як змінити файлову систему диска без форматування.

Зміна файлової системи необхідно при використанні морально застарілої системи FAT32, що збереглася в операційних системах Windows 98 і МЕ. Файлова система NTFS (New Technology File System) володіє рядом переваг, доступних при значних обсягах оперативної пам'яті, головними з яких можна вважати відмовостійкість і підвищення продуктивності.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню системи і перейдіть в пункт «Мій комп'ютер» для визначення файлової системи, що використовується комп'ютером.
2
Запустіть «Провідник Windows» і викличте контекстне меню жорсткого диска, що підлягає визначенню, кліком правої кнопки миші.
3
Вкажіть пункт «Властивості» і перейдіть на вкладку «Загальні» діалогового вікна «Властивості: Локальний диск».
4
Вивчіть міститься там інформацію для прийняття усвідомленого рішення про зміну файлової системи комп'ютера.
5
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт «Виконати» для проведення операції зміни файлової системи комп'ютера.
6
Введіть значення СMD в полі «Відкрити» для запуску інструменту командного рядка і ініціюйте роботу утиліти convert.exe введенням команди CONVERT ім'я_диска:/FS: NTFS/NoSecurity/X, де NoSecurity - доступність папок і файлів для зміни всіма користувачами , а/Х - примусове зняття вибраного диска.
7
Натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження застосування вибраних змін і дочекайтеся закінчення процесу конвертації потрібного томи в файлову систему NTFS.
8
Розкрийте посилання «Мій комп'ютер», що знаходиться на робочому столі і вкажіть пункт «Провідник Windows».
9
Оберіть змінений тому і викличте його контекстне меню кліком правої кнопки миші.
10
Вкажіть пункт «Властивості» і перейдіть на вкладку «Сервіс» діалогового вікна.
11
Натисніть кнопку «Виконати перевірку» і застосуєте прапорці на полях «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» в новому діалоговому вікні «Перевірка диска: Локальний диск».
12
Натисніть кнопку «Запуск» і дочекайтеся завершення операції.
13
Натисніть кнопку «Виконати дефрагментацію» і підтвердіть виконання команди натисканням кнопки «Дефрагментація» в діалоговому вікні для завершення процесу зміни файлової системи вибраного диска.
Корисна порада
Хоча вищеописані операції дозволяють провести зміну файлової системи без втрати даних, рекомендується попереднє створення резервної копії.