Як розрахувати втрати електроенергії.

Сучасні лічильники електроенергії здатні не тільки виконати її облік, а й мають можливості для здійснення ряду додаткових функцій. Однак для забезпечення оптимальної точності розрахунків і раніше застосовується ряд формул, які враховують всі можливі коливання в подачі електроенергії.
Інструкція
1
Використовуйте оцінну методику розрахунку по сумарній довжині мереж, яка хоч і не являють собою зразок точності, але зате досить нескладна в застосуванні. Застосовуйте формули для розрахунку, зазначені в останній редакції «Інструкції з технологічного зниженню електричної енергії». Зверніть увагу: з урахуванням того, що в значній частині ліній електропередач маються отпайки, розрахувати втрати можна тільки до першої з них.
2
З'ясуйте, чи потрібно вводити в лічильник вказівку про коригування розрахунку при поточному зміні режиму робіт або це вже враховано в програмі. Константи по втратах електроенергії в лічильник вводити не варто, так як реальні втрати можуть перевищувати задані значення.
3
Виконайте поправку на реальну температуру проводів, так як їх опір залежить від цього безпосередньо (в ГОСТ вказуються розрахунки для температури в 20 ° C).
4
Обчислюйте перевищення температури проводу щодо температури навколишнього середовища в залежності від середньої щільності струму за розрахунковий період.
5
Зробіть поправки на робочі та випробувальні температури при їх заводському тестуванні для різних типів трансформаторів (з алюмінієвими або мідними обмотками).
6
Виявіть особливості обліку втрат в трансформаторі з обов'язковому урахуванням місця його відключення. Якщо ж він може відключатися з будь-якого боку, необхідно робити оперативний облік місця відключення для того, щоб правильно розрахувати втрати.
7
Враховуйте часовий фактор при розрахунку втрат. Використовуйте для цього наступні коефіцієнти (особливо в тому випадку, якщо ви плануєте розраховувати втрати енергії тільки раз на добу): - завантаження; - форми графіка навантаження; - врахування змінності робіт діючих споживачів.