Як зняти генератор. Як розібрати генератор.

Якщо у вас виникла необхідність у тому, щоб зняти генератор, об'єктивно цінуєте свої сили і навички: в деяких випадках цю процедуру слід довірити професіоналам. Але якщо можливості звернутися на станцію техобслуговування у вас просто немає, можна спробувати зняти генератор самостійно. Добре, якщо у вашому розпорядженні є таке необхідне обладнання, як спеціальний підйомник для автомобіля - його використання допоможе істотно полегшити процес демонтажу та видалення генератора.
  1. Приступати до будь-яких робіт з автомобільним генератором слід тільки після того, як кабель маси буде відключений від акумулятора. Багато автомобілів, оснащені сучасною «електроначінкой», в разі відключення батареї вимагають подальшого повторного введення захисного коду радіоприймача; крім того, з пам'яті несправностей двигуна стираються всі накопичені дані. Тому подбайте про їх збереження завчасно, до того, як від'єднати кабель маси.
  2. Після цього необхідно підняти передню частину автомобіля і акуратно відгвинтити приймальну трубу глушника.
  3. Тепер можна відключити вакуумні шланги, хомути необхідно попередньо послабити і трохи зрушити. Масляні шланги також підлягають від'єднанню; якщо в процесі від'єднання починає витікати масло, якомога оперативніше постарайтеся зібрати його дрантям. Щоб захистити від витікаючого масла навколишні деталі, попередньо накрийте їх шматком тканини або брезенту. Навіть якщо ви робите все дуже обережно, невелика кількість масла все одно, найімовірніше, встигне витекти.
  4. Отсоедините багатоконтактний штекер (він знаходиться позаду генератора). Тепер необхідно відгвинтити основний кабель і зняти клиновий ремінь.
  5. Залишилося тільки відгвинтити болти, якими генератор кріпиться до кронштейну, а також болти, які ви побачите на натяжна скобі. Після цього генератор можна виймати - для цього достатньо акуратно витягти його знизу.