Як облаштувати дитячу кімнату.

Кімната для дитини - особливе місце. Малюк представляє її цілим світом, який належить лише йому. Одночасно вона і вітальня, і ігрова, і спальня, і кабінет. Як зробити так, щоб дитині було зручно і затишно у своїй кімнатці, щоб її атмосфера сприяла розвитку його особистості?
Інструкція
1
Щоб правильно облаштувати дитячу кімнату, по можливості, застосовуйте екологічно чисті, натуральні матеріали.
2
Не використовуйте для обробки стін в дитячій олійні фарби, емалі, миються шпалери. Застосовуйте «дихаючі» матеріали. Найдоцільнішим для цих цілей буде використання паперових шпалер.
3
Дотримуйтесь основні вимоги до підлоги: він повинен бути теплим, гігієнічним, не слизькою. Найоптимальніший варіант для покриття підлоги - ламінат, він нічим не поступається паркету. Допускається застосування покриттів з пробки або лінолеуму. Головне, щоб матеріали не мали шару з поліхлорвінілу і не були оброблені синтетичними смолами.
4
Використовуйте килимові покриття з основою з джуту або латексу з ворсом з натуральних волокон. Вони антистатичні, не займисті, легко чистяться.
5
Подбайте про освітлення - грамотно розмістіть джерела світла. Їх має бути не менше трьох з розташуванням на різних рівнях.
6
Особливу увагу приділіть висвітленню письмового столу, де буде розташовуватися робоче місце дитини. Світло має падати зліва, збоку, щоб уникнути сліпучого ефекту від поверхні стола. Потужність лампи рекомендується мінімум в 100 Вт.
7
Кімнатні вимикачі розташуєте на рівні 90-115 сантиметрів від підлоги, щоб дитина могла самостійно «управлятися» з освітленням. Це дасть йому можливість не залежати від дорослих.
8
Вибирайте для дитячої зручну, функціональну, а головне, безпечну меблі. Виключіть складні конструкції, гострі кути, які б'ються компоненти. Фахівці рекомендують облаштувати дитячу кімнату модульної меблями.
9
Для ліжка використовуйте ортопедичний матрац і пам'ятайте, що оптимальна її ширина повинна бути не менше дев'яноста сантиметрів.
10
Не перевантажуйте кімнату іграшками. Коли їх занадто багато, вони перестають виконувати свою розвиваючу функцію і просто захаращують приміщення.
Дитяча кімната повинна бути цілим світом, що відображають інтереси та захоплення дитини. Для хлопчиків вона стає і спортивним залом, і середньовічним замком, і піратським кораблем. Завдання батьків - зробити інтер'єр безпечним і функціональним.
Інструкція
1
Почніть облаштування дитячої кімнати з вибору основного кольору стін, до якого потім буде прив'язана і колірна гамма меблів. Вважається, що для хлопчика відмінно підходить синій колір. Але насправді він доречний лише в окремих елементах декору. Стіни і стелю краще оформити в більш нейтральних тонах. Синій же колір холодний і дуже важкий для сприйняття. Обіграти його можна, наприклад, зробивши жовті стіни, а фіранки повісити блакитні. Хорошим кольором для дитячої є блідо-зелений, білий, помаранчевий.
2
Зробіть зонування кімнати. Визначтеся, де буде ігрова зона, ліжко, письмовий стіл, шафа або стелажі. Зонування можна виділити і кольором. Ігрову зону пофарбуйте в більш яскравий колір, спальну - в спокійний, приглушений. Подбайте і про хороше освітлення всіх зон. Над ліжком повісьте нічник, поставте настільну лампу, на стелі закріпіть великий світильник. Якщо стеля підвісна або натяжна, то по периметру ігрової частини кімнати можна пустити додаткове освітлення з вбудованих галогенових лампочок.
3
Меблі в дитячу ставте по мінімуму. Вона займає місце, яке так необхідно маленькому непосиді для ігор і розвитку. При виборі меблів віддайте перевагу натуральним матеріалам. Нехай це краще буде необроблене натуральне дерево, ніж глянцевий ДСП. Не захоплюйтеся «пилозбірниками» - килимами, диванами, багатошаровими фіранками.
4
Особливу увагу приділіть саме ігровій зоні - хлопчики завжди знаходяться в русі, і їм потрібен простір для фантазій та ігор. Виділіть місце для ящиків з іграшками. Це може бути спеціальний стелаж з висувними ящиками або просто коробки, поставлені один на одного. Постеліть невеликий килим з коротким ворсом, на ньому дитина буде грати. Можна поставити додатковий пуфик у вигляді м'якої «груші», на якому зручно дивитися телевізор або грати в приставку.
5
Одну зі стін у кімнаті віддайте під «галерею» малюнків, виробів або постерів. Хлопчик повинен мати можливість самостійно прикрашати кімнату, робити інтер'єр, що відповідає його інтересам.
6
Встановлювати в кімнаті гімнастичний комплекс чи ні, залежить від інтересів дитини та площі приміщення. Якщо хлопчик рухливий і спортивний, то такий комплекс або боксерська груша будуть доречні. А якщо дитина, наприклад, більше любить малювати, то краще поставити мольберт.
Зверніть увагу
Ефективність використання кожного квадратного метра дитячої кімнати - ось основне завдання, яке необхідно поставити, приступаючи до облаштування цієї кімнати. Намагаючись створити житлове простору для дитини, необхідно врахувати безліч нюансів, а якщо мова йде про декілька малюків, які проживають в одній кімнаті - завданню ускладнюється в кілька разів.
Корисна порада
Дитячу поділіть на зони: ігри та відпочинку. В принципі, фактично рівноправні сектора, тому як, якщо малюк не спить, то він грається. Підказка дизайнерів дитячих кімнат - розставте меблі по периметру, тоді ігрова зона виявиться в центрі. Як тільки малюк стає першокласником, в його кімнаті все змінюється. Варто враховувати, що тепер він більше часу буде витрачати на навчання і, відповідно, значно менше - на ігри. А тому завдання номер один - облаштувати йому місце для домашніх занять.