Як вилікувати драцену. Як боротися з шкідниками на драцені.

Драцени люблять світло, але не переносять прямих сонячних променів. Для цих рослин важливий рясний полив і регулярне обприскування листя. Драцени варто пересаджувати раз в два роки по весні. Якщо ці умови дотримуються, але з вашим зеленим вихованцем все одно щось не так, треба спробувати знайти причину недуги.
Вам знадобиться
  • - пульверизатор для обприскування;
  • - горщики для пересадки;
  • - системні інсектицидні препарати.
Інструкція
1
Листя драцени робляться м'якими і скручуються в результаті занадто низької температури. Якщо їх кінчики і краї стали сухими і потемніли, то причиною може бути сухе повітря, недостатній полив або протяги. Світлі сухі плями на листі кажуть про надлишок прямих сонячних променів (переставте горщик з драценою в менш освітлене місце). Листя строкатих сортів драцени стають однотонно зеленими через нестачу світла або надлишку підгодівлі.
2
При великій сухості повітря під час опалювального сезону в холодну пору року і в літню спеку зростає ймовірність ураження драцен шкідниками. Найбільш часто з'являються павутинні кліщі. Вони прокушують листя з нижньої сторони і висмоктують з них сік. На листках виникають дрібні білуваті точки, які потім виростають у жовто-коричневі плями. Також може з'явитися тонка біла павутина. Профілактика - регулярне провітрювання приміщень, часте обприскування драцени і періодичний ретельний огляд. З невеликою кількістю кліщів можна боротися, обприскуючи рослини водою. Якщо павутинних кліщів багато, допоможуть такі хімічні препарати, як «Іскра», «Промонал» і «Актеллік».
3
Крім того, іноді драцені можуть загрожувати щитівки, трипси, борошнисті червеці і нематоди. Через щитівок на драцені з'являються клейкі виділення. Цих шкідників можна зібрати вручну, а після обрізати пошкоджені частини рослини. Про появу трипсів каже обсипалася пилок, сріблястий блиск листя і наявність екскрементів шкідників. З ними треба боротися за допомогою хімічних інсектицидів, після чого слід поміняти верхній шар землі в горщику. Ознаки появи борошнистих червців - цукристі виділення (так звана «медяна роса») і сажистий гриб. При незначному ураженні можливі збір шкідників або обрізання уражених частин драцени. Якщо паразитів багато, застосовуйте системні інсектицидні препарати. Про поразку листовими нематодами свідчать спочатку жовтуваті, з часом бурі і потім чорні плями на листі. У підсумку листя драцени дрібніють, деформуються і облітають; стебла викривляються; верхівкові нирки засихають. У цих випадках необхідно використовувати інсектициди.
Зверніть увагу
Поступове пожовтіння нижніх листків рослини - це нормальний природний процес. Драценам властиво мати зелене листя лише на верхній частині стебла.
Корисна порада
Якщо драцена гниє (з рослини облітають листя від 4 до 8 штук на тиждень, кора зморщується, ствол стає м'яким, кінчики старого листя швидко жовтіють, молоде листя не встигають вирости), її можна врятувати тільки живцюванням. Відрізану верхівку треба помістити в пісок або воду. Через два місяці відросте коріння.