Як розділити кімнату на дві зони. Поділ кімнати на дві зони.

Зонування простору вимагається за наявності в приміщенні декількох функціональних зон. Наприклад, коли в одній кімнаті стоїть і ліжко, і комп'ютерний стіл. Щоб людині, яка сидить за столом, і тому, хто буде відпочивати, було комфортно, необхідно розділити кімнату на 2 зони.
Інструкція
1
Самий радикальний спосіб поділу кімнати - це установка стаціонарної межкомнатной перегородки. Якщо в приміщенні 2 вікна, то можна встановити непрозору перегородку з гіпсокартону на металевому каркасі, або з цегли. Якщо ж друга половина кімнати залишається без природного освітлення, то має сенс перегородку робити напівпрозорої з кольорового або матового скла. Якщо ж ви вирішили робити непрозору капітальну перегородку, то зробіть в ній отвір, який закриєте тим же напівпрозорим склом, яке виконуватиме роль вікна.
2
Можна розмежувати кімнату на 2 зони за допомогою пересувної (мобільного) перегородки. Її відмінність в тому, що вона не кріпиться до стін або стелі «намертво». Перегородки роблять з алюмінієвого корпусу, обшитого пластиковими панелями, або із загартованого скла.
3
Використання звичайної ширми дозволить відгородити маленький затишний куточок для читання або сну. Ширму можна виготовити і самостійно. Для цього знадобляться рейки для каркаса, навісні петлі і тканина для обтягивания рам. З рейок зробити раму на ніжках, з'єднавши рейки за допомогою куточків і цвяхів. Потім рами треба пофарбувати, з'єднати навісними петлями зигзагом і натягнути тканину на рами.
4
Встановлений поперек кімнати стелаж без задньої стінки стане відмінним способом зонування простору без створення перегородки. В полки можна поставити книги, аксесуари, вази з квітами. Ніби й простір не перекрито, і в той же час затишно і комфортно.
5
Розділити кімнату на різні функціональні зони можна і без використання перегородок. Це робиться шляхом використання різних кольорів і матеріалів, а також конструкцій з гіпсокартону. Наприклад, спорудити дворівневий стелю з гіпсокартону, зробивши другий стеля по межі зон. Внизу встановіть подіум по цій же лінії. Обробіть весь простір однієї зони одним кольором, а другий зони - іншим. Простір кімнати абсолютно перетвориться і ні у кого не виникне сумніву, що в ній дві зони. Так можна розділити дитячу кімнату між двома дітьми, відокремити зону відпочинку у вітальні від обідньої зони.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mOV1ibHKhcQ
Іноді виникає необхідність організувати в квартирі додаткове приміщення. Це можливо зробити, розділивши простір кімнати на дві зони або ж дві окремі кімнати. Зробити це можна самостійно.
Вам знадобиться
  • рулетка;
  • гіпсокартон;
  • металеві направляющие;
  • дрель;
  • винты;
  • пила;
  • плинтуса;
  • обои.
Інструкція
1
Визначтеся з пропорціями і метражем додаткового приміщення. Проведіть виміри. Відміряйте відстань планованої перегородки від однієї стіни до іншої і з'єднайте точки.
2
При невеликому просторі або наявність ніші, розділіть приміщення між собою, встановивши розсувні двері або ж поставивши шафа.
3
Якщо відстань занадто велика, встановіть перегородку з гіпсокартону. Для цього купите гіпсокартон (трохи більше, ніж вимагає того довжина приміщення) та металеві конструкції-кріплення для його з'єднання та установки. Так само буде потрібно дриль і гвинтики.
4
Прикріпіть до стіни металеву конструкцію, на неї за допомогою гвинтів встановіть перший лист гіпсокартону (для цього в гіпсокартону сверлятся дрилем отвори). Потім друга металева конструкція кріпиться вже до самого гіпсокартону. Продовжуйте, поки перегородка не дійде до другої стіни.
5
В кінці відстань, що залишилося між останнім листом і стіною, може бути дещо менше аркуша. Просто відпиляйте зайву частину гіпсокартону.
6
Визначте, де буде двері. Виріжете відповідний отвір в установленому гіпсокартоні. Врахуйте, що краще робити двері стандартного розміру, в іншому випадку встановити двері буде значно складніше і дорожче.
7
Оклейте гіпсокартон шпалерами, а потім встановіть двері. Для цього найкраще викликати майстра. Тим більше, що двері зазвичай роблять на замовлення.
8
Щоб нижній край шпалер не паскудився, покладіть плінтус по всій довжині нової стіни. Дві окремі кімнати готові.
Корисна порада
Для зорового поділу простору приміщення на дві зони просто покладіть килими або підлогове покриття різних кольорів. Стик краще робити не прямим, а фігурним - наприклад, хвилеподібним.