Як поміняти підвіконня. Як самому замінити підвіконня.

Зазвичай підвіконня встановлюються разом з вікнами, а тому їх окремий монтаж - явище рідкісне. Але буває, що після перепланувань або ремонтних робіт в квартирі потрібно замінити невідповідні покриття (найчастіше, на більш широкі). У такому випадку доводиться демонтувати старий підвіконня і, підлаштовуючись під вікно, встановлювати новий.
Інструкція
1
Встановити новий підвіконня можна і самостійно. Перш за все, визначитеся з вибором матеріалу стільниці. Підвіконня з ПВХ найбільш популярні, дешеві, але зазвичай їх встановлюють в офісних приміщеннях. До того ж, вони досить нестійкі до механічних впливів і не володіють необхідною екологічністю.
2
Підвіконня з ДСП і МДФ красиві і довговічні. Але будь-яка неглибока подряпина приводить до розбухання, т.к. ці деревостружкові плити не стійки до впливу вологи. Стлешніци з масиву дерева і штучного каменю відповідають усім вимогам, екологічні, довговічні, міцні і красиві, однак, такі підвіконня не всім по кишені.
3
Який би підвіконня ви не вибрали, його установка буде проводиться за такою схемою. Видовбати кінці старого підвіконня із зовнішньої й внутрішньої сторони за допомогою стамески і молотка. Звільніть його від засохлого розчину і акуратно вийміть полотно з ніші. Випиляєте нове підвіконня з заготовки точно за розмірами старого.
4
Позбавтеся від розчину, сміття і пилу, залишків утеплювача в ніші під вікном. Якщо висота колишнього підвіконня була більше висоти нового, то в підвіконної ніші необхідно зробити цементну стяжку, на яку потім і буде кріпитися нова плита. Якщо висота така ж, закладіть подрамний профіль віконної коробки силіконовим герметиком.
5
Покладіть на цементну стяжку або місце кріплення підкладні бруски, на які встановиться стільниця підвіконня. Якщо вона виконана з ДСП, МДФ або масиву дерева, задні иезакладені торці обробіть силіконом для вологонепроникності.
6
Нанесіть монтажну піну між дерев'яними планками, встановіть на неї стільницю. Запеньте задні і бічні штроби. Відповідно з будівельним рівнем вирівняйте підвіконня, встановіть на нього розпірний вантаж. Запеньте знизу. Залиште на добу для повного висихання монтажної піни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zzJT4DZv-UQ
При серйозному квартирному ремонті нерідко разом з установкою нових вікон доводиться міняти також і підвіконня. У рідкісних випадках заміна підвіконня проводиться незалежно від скління квартири. Монтаж підвіконної конструкції не представляє суттєвої проблеми, якщо ви заздалегідь усе продумали і підготували необхідні інструменти і матеріали.
Вам знадобиться
  • - підвіконня;
  • - жорстка щітка;
  • - молоток;
  • - стамеска;
  • - будівельний рівень;
  • - герметик;
  • - монтажна піна.
Інструкція
1
Виберіть стільницю, яку ви будете встановлювати під вікном. Бажано, щоб матеріал підвіконня відповідав за характеристиками типу вікон, тобто був узгоджений з ним. Найбільш поширеними є сьогодні вироби з полівінілхлориду, які відрізняються відносною дешевизною і практичністю. Недолік штучних матеріалів в тому, що вони не такі хороші з точки зору екології, як деревина, та й більш схильні до механічних впливів.
2
При виготовленні підвіконня з деревини зверніть увагу на її якість. Дерево не повинно бути сирим; вибирайте заготовку без сучків і звили. Ретельно підготуйте поверхню дерев'яного підвіконня, використовуючи рубанок. Після установки таке підвіконня пофарбуйте або покрийте лаком.
3
Демонтуйте старе підвіконня. Для цього відбийте його з внутрішньої і зовнішньої сторони, використовуючи молоток і стамеску з широким лезом. Видаліть розчин, яким колишній підвіконня кріпився до свого місця. Потім обережно дістаньте підвіконня з ніші, яку він займав.
4
Подгоните нове полотно за попереднім місцем, попередньо очистивши нішу від бруду, пилу, сміття та залишків розчину. При необхідності видаліть колишній утеплювач. Підготуйте місце для установки нового підвіконня; якщо потрібно, замажте вибоїни цементним розчином.
5
На місце установки підвіконня помістіть дерев'яні бруски (підставки), вирівнявши їх в горизонталі по рівню. На підкладках зміцните підвіконня, закривши торці і нижню частину монтажною піною.
6
Для захисту від вологи обробіть з'єднання герметиком. Ще раз перевірте горизонтальність поверхні в усьому напрямках. Переконайтеся, що полотно не має ската ні в одному напрямку. Місця кріплення підвіконня в ніші замажте розчином, а після його застигання ще раз обробіть силіконом.