Як закріпити вагонку. Як встановити склопакет в дерев'яному будинку.

Область застосування дерев'яної вагонки має широкий спектр - наприклад, декоративне оздоблення різних поверхонь при ремонті, облицювання стель і стін до обшивки балконів і лоджій в міських квартирках. Крім того, як приємно увійти в парне приміщення лазні або сауни, яке оббите сосновими панелями, від яких йде лісовий аромат. Альтанки, літні веранди і кухні на дачі - скрізь цей матеріал просто необхідний.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні рейки;
  • - дюбеля і саморізи по дереву;
  • - перфоратор;
  • - тонкі нвозді з малими капелюшками;
  • - плінтус;
  • - захисні склади;
  • - рівень і висок.
Інструкція
1
Зробіть на поверхні стіни обрешітку, для цього візьміть дерев'яні рейки і прикріпіть їх до неї. При цьому враховуйте, якщо вагонка буде встановлюватися вертикально, то їх слід монтувати горизонтально, або навпаки. Відстань між рейками має становити 0,5-1 метр. Елементи обрешітки повинні також знаходиться в одній площині, для цього використовуйте схил, рівень і дерев'яні підкладки. Якщо стіну вирівняти не виходить, візьміть рейку і знайдіть саме виступаюче місце. Потім, рівнем виставте її по горизонталі і вертикалі. Закріпіть за допомогою дюбелів і саморізів по дереву.
2
Візьміть двометровий рівень і прикладіть до рейки. Відзначте точку під стелею. Прикладіть в цьому місці друге рейку і рівнем вирівняйте її з попередньою, для цього або підкладіть під неї підкладки, або приберіть зайву штукатурку зі стіни. Може навіть доведеться рубанком стесати зайву деревину з рейки. Третю рейку виставте щодо двох попередніх.
3
Прибийте першу панель вагонки в кутку. Для кріплення її до обрешітки застосовуйте тонкі цвяхи (20 мм) з маленькими капелюшками, інакше дерево може розколотися. Прибивайте цвяхи або по центру дошки, що буде міцно, або, щоб зберегти зовнішній вигляд - в пазах. Крім того, можна застосувати спеціальну скобу для кріплення. Наступну панель вагонки вставляйте в паз попередньої і таким чином "набирайте" стіну. Знизу і зверху прибийте декоративний плінтус.
4
Нанесіть на поверхню дерева захисний склад. Крім того, можна покрити стелю і стіни лаком (в приміщеннях нітролак не використовують). Торговельні мережі сьогодні пропонують екологічно безпечні, водорозчинні і алкідні захисні склади. Залежно від вибору, оброблена ними деревина може бути глянсовою або матовою. Вагонку в приміщенні можна розташовувати в будь-якому напрямку, навіть по діагоналі. У вузьких кімнатах краще підійде горизонтальне, таким чином візуально воно стане нижче і ширше. Установка панелей вертикально дасть можливість зробити приміщення «вище». При діагональної обшивці потрібно брати матеріал із запасом, до того ж вона більш витратна і більш складна при монтажі.