Як створити квест-гру. Як організувати гру-квест.

Будь мисляча людина рано чи пізно починає творити. Хтось вибирає музику, хтось пише книги, а хтось створює власні квести. Адже це не тільки спосіб розповісти історію, а й можливість попрацювати над мільйоном дрібниць і деталей, створити яскравий інтерактивний світ.
Інструкція
1
Створіть текстовий квест. Ігри цього жанру були популярні в 80-х роках, коли якісної комп'ютерної графіки не існувало в принципі, і розробникам було зручніше словесно описати те, що відбувається. Знайти відповідний редактор не так складно, набагато важче вірно подати такий незвичайний для нашого часу продукт. У подібній грі найважливіше атмосфера і занурення, якість написаного має бути на рівні справжньої книги. Саме за рахунок приголомшливою літературної складової такі проекти, як Zork, залишаються цікавими і актуальними досі.
2
Створіть квест для готової RPG. Головний бонус такого підходу: перед вами буде вже готовий світ, населений безліччю персонажів і має масу можливостей. Наприклад - Fallout: New Vegas. Вивчивши принципи створення квестів (зазвичай для цього вистачає декількох відео-уроків), ви зможете розповісти історію будь-якої складності, вписану в сюжет гри. Крім того, ніхто не заважає викласти модифікацію на простори інтернету, щоб будь-який користувач міг ознайомитися з вашим творінням.
3
Скористайтеся движком для створення графічних квестів. Такий підхід дозволить вам створити повноцінний, самостійний, якісний і ні на що не схожий продукт. Існує декілька технологій, різних за своєю складністю: одні дозволяють почати працювати взагалі без будь-якої підготовки і володіють інтуїтивним інтерфейсом, інші навпаки - вимагають більше часу на освоєння, але пропонують широкі можливості. Полярними можна вважати Adventure Game Studio і Wintermute Engine. Ігор, створених на першому, набагато більше, проте ігри на другому, як правило, більш якісні.
4
Пропрацюйте в грі все дрібниці. Говорячи безпосередньо про виконання проекту, важливо згадати, що якість складається не тільки з чудового сюжету, а й з продуманості і наповненості. Кращими іграми вважаються ті, в яких багато уваги приділено другорядним персонажам, музиці, промальовуванню заднього плану і іншим деталям. Пограйте в класичні квести від LucasArts - у часи піксельної графіки розробники приділяли більше уваги опрацюванні світу, і саме тому ігри даної компанії стали легендарними.
Корисна порада
Пройдіть квест White Chamber. Він повністю складений любителями і ознайомить вас з можливостями Wintermute Engine.
Створенням ігор для телефонів займається розробник, який, як правило, представлений компанією. Але бувають і випадки, коли таким процесом займається одна людина.
Інструкція
1
Визначтеся з мобільною операційною системою, для якої буде розрахована гра. Справа в тому, що на сьогодні в світі немає тієї єдиної мобільної платформи, яка пригнічує своїм кількісним більшістю (наприклад, як у комп'ютерів, де безсумнівно лідирує Windows). Кожен виробник просуває щось своє, і в підсумку ринок має близько десяти операційних систем. Самими використовуваними можна назвати операційні системи Android, Symbian OS, iOs і Windows Phone 7. У самому початку розробляти гру доведеться для однієї з цих платформ, а вже після переробляти (портировать) гру під інші. Такий процес нетривіальний і вимагає сміливого підходу, т.к. деколи відмінність між платформами дуже суттєва.
2
Вивчіть мову програмування. Програмування - це найважливіша частина в створінь будь-якої комп'ютерної програми, а программіст- найголовніший її творець, і рівень його професіоналізму прямо пропорційний успіху майбутньої гри. Ідеальним варіантом для розробки під мобільні пристрої послужить мову Java. Новачкам буде складно осягати його ази. Правильніше і простіше буде почати з основ програмування, для початку освоївши шкільну програму інформатики.
3
Сформуйте ідею майбутньої гри. Створіть спеціальний документ, де опишіть все, що стосується проекту, тільки без фанатизму. Не потрібно будувати грандіозні плани, все ж вам доведеться втілювати їх в реальність, застосовуючи свої навички програмування. Продумуючи концепцію, згадуйте літературу з програмування, обмірковуйте все з логічної точки зору.
4
Приступайте до розробки. Встановіть середу розробки, тестову платформу для розробників і пишіть код. Попутно можна малювати графіку, але це робити не рекомендується, т.к. малювання помітно відверне вас від копіткого процесу програмінг. Дизайном краще зайнятися в останніх стадіях розробки, або ж доручити справу іншій людині.
5
Тестируйте. Самий останній і найтриваліший етап в розробці будь-якої гри, який супроводжується усіма попередніми. Шукайте помилки, баги та інші неточності в грі. Спочатку їх буде дуже багато, але потрібно буде постаратися знизити їх кількість до прийнятного рівня.
6
Після того, як порахуєте, що гра готова - випустіть її. Зробіть її безкоштовною, або платною, намагаючись заробити на цьому. Або можна знайти спонсора, який буде готовий віддати за неї непогані гроші.