Як створити файл формату pdf. Як надрукувати документ в pdf.

Як правило, всі технічні документи та інструкції містяться в файлах формату pdf. PDF = Portable Document Format (Стерпний Формат Документа). Цей формат був створений фірмою Adobe Systems для електронного подання професійної поліграфічної документації, але в 2008 році став відкритим стандартом файлів, використовуваним професіоналами і користувачами по всьому світу. Такі файли можуть відкриватися в будь-якій операційній системі, на будь-якій платформі, навіть в мобільному телефоні. При цьому зовнішній вигляд документа і черговість сторінок не змінюються.
Вам знадобиться
  • Файл будь-якого формату: txt, rtf, html, htm, shtml, chm, doc, jpeg, gif, tiff, mcw, xls, xlw, wri, wps, wpt, wpd та інше,
  • Acrobat PDFMaker, Acrobat Standard.
  • doPDF.
  • Інші програми-конвертери.
  • Доступ до інтернету
Інструкція
1
Файли формату pdf створюються шляхом перетворення з інших форматів. Таким чином можна перетворити будь-який файл: текст, рисунок, електронні таблиці, html-документи, посилання та інше. Для цього використовується декілька, в тому числі і безкоштовних програм. Для перетворення документів Microsoft Office (Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel, Microsoft Outlook і Internet Explorer) для Windows використовуйте програму Acrobat PDFMaker. Для цього не потрібно навіть виходити з програми, просто скористайтеся кнопкою Convert to Adobe PDF, розташованої на панелі інструментів. Для перетворення файлів інших форматів запустите Acrobat Standard і скористайтеся кнопкою Create PDF. З цієї кнопці ви зможете вибрати формат і відповідний тип перетворення, будь то один файл, кілька (які потрібно перетворити в один), web-сторінка або паперовий документ. В останньому варіанті сканується паперова сторінка або декілька і на етапі збереження вибирається формат PDF. Програми Acrobat є власною розробкою фірми Adobe. Нижче розглянемо інших виробників програмного забезпечення для створення файлів pdf.
2
Програма DoPdf - розробка румунської фірми Softland. Інсталюється у вигляді віртуального PDF драйвера для принтера і з'являється в списку Принтери й факси. Для того, щоб створити документ PDF з вихідного файлу, потрібно лише відправити його "на друк". Не забудьте вибрати PDF принтер для "друку" документа.
3
Звичайно ж, таких конвертерів існує безліч, і розрізняються вони додатковими опціями. Одні з них краще працюють з текстовими документами, інші - з web-сторінками, треті - із зображеннями. Серед безкоштовних програм можна виділити: Bullzip PDF Printer - можливість захисту файлу паролем; PDFCreator - можливість використання як серверного додатка, що зручно для роботи в офісі, а також може відразу відправляти файли по електронній пошті; Document2PDF Pilot - можливість пакетного перетворення, захист файлу паролем; ABC AMber Text Converter - потужний конвертер з підтримкою безлічі форматів, 30 мов інтерфейсу, захист паролем; Jaws PDF Creator - підтримка гіперпосилань, виносок і закладок; PDF Converter Pro - професійна утиліта для перетворення файлів, яка дозволяє робити це без запуску програми, підтримує Adobe Photoshop.
4
Якщо створення pdf документа потрібно рідко або ви не можете завантажити програму на комп'ютер, скористайтеся on-line конвертером, для цього просто завантажте файл на сайт і збережіть в pdf. Деякі on-line конвертери надсилають готовий файл по електронній пошті. Для пошуку on-line конвертера наберіть в пошуковику "pdf конвертер онлайн".
Зверніть увагу
Безкоштовні конвертери позбавлені деяких додаткових можливостей, таких як додавання або видалення сторінки в документ або зміна черговості сторінок. Тому якщо вам часто доводиться редагувати документи PDF, доведеться купити ліцензійне забезпечення.