Як прочитати загальний аналіз крові. здача крові з вени.

Загальний аналіз крові - це один з найбільш поширених методів обстеження, завдяки якому можна виявити деякі захворювання, а також визначити їх причину. Для проведення такого аналізу беруть капілярну чи венозну кров.
Інструкція
1
Загальний аналіз крові включає в себе безліч показників. Кожен з них свідчить про якість роботи органів і систем. Найважливішим показником в аналізі крові є рівень еритроцитів - червоних кров'яних тілець (RBC). Вони живлять тканини киснем і виводять з них вуглекислий газ. При рівні еритроцитів вище норми кажуть про анемію. В цьому випадку організм отримує недостатню кількість кисню. При перевищенні рівня еритроцитів є ризик виникнення тромбозу. Нормальним для чоловіків вважається рівень еритроцитів 4,3-6,2х10 в 12 ступені/л, для жінок і дітей 3,8-5,5х10 в 12 ступені/л.
2
Зверніть увагу на рівень гемоглобіну (HGB, Hb). Він є білком, що містяться в еритроцитах і відповідає за їх перенос по тканинах. Зниження рівня гемоглобіну веде до кисневого голодування (анемії), підвищення свідчить про високу кількість еритроцитів або зневодненні організму. Нормою є рівень гемоглобіну 120-140 г/л.
3
При читанні аналізу крові приділіть увагу числу тромбоцитів (PLT). Вони являють собою пластинки, які перешкоджають втрати крові при пошкодженні судини. Підвищення даного показника зустрічається при деяких захворюваннях, після операції і після видалення селезінки. Зниження рівня тромбоцитів, як правило, вказує на наявність захворювань крові, цирозу печінки і т.д. Нормальним вважається кількість тромбоцитів 180-320х 10 в 9 ступені/л.
4
Подивіться на число лейкоцитів (WBC). Вони захищають організм від вірусів і бактерій. Високий показник свідчить про наявність будь-яких бактеріальної інфекції, а низький рівень лейкоцитів зустрічається при прийомі деяких лікарських препаратів. Норма для даного показника - 4-9х 10 в 9 ступені/л.
5
Зверніть увагу на вміст лімфоцитів (LYM). Це вид лейкоцитів, відповідальний за вироблення імунітету і боротьбу з вірусами і бактеріями. Даний показник визначається в процентному співвідношенні: кількість лімфоцитів в загальному обсязі лейкоцитів. Нормою вважається рівень 25-40%. Збільшення числа лімфоцитів зустрічається при деяких інфекційних захворюваннях (краснуха, грип, вірусний гепатит та ін.). Зменшення числа лімфоцитів може відбуватися на тлі важкого хронічного захворювання (СНІДу, ниркової недостатності), а також при прийомі деяких ліків, що пригнічують імунітет.